Kurs trenera personalnego

WEEKENDOWE kursy trenera personalnego

strzałka mała biała

REPS

KURS AKREDYTOWANY PRZEZ REPS

 

pztp


KURS AKREDYTOWANY PRZEZ PZTP

GWARANCJA JAKOŚCI!

 

 

100% praktyka

Wyłącznie praktyczna wiedza

7 kursów online

Całkowicie za darmo

Zero lania wody

Konkretne fakty

Ten kurs jest dla Ciebie!

★★★★★

Kurs trenera personalnego w GSA

Zdobądź kompleksową wiedzę trenera personalnego. Przyjdź i naucz się jak poprawie wykonywać trening siłowy, trening funkcjonalny, przygotowywać plany dietetyczne oraz przede wszystkim współpracować z klientem!

Nie możesz przejść obok takiego kursu obojętnie. Każdego dnia na siłowniach w całej Polsce pojawiają się nowi klienci. Bardzo często nie posiadają nawet podstawowej wiedzy z zakresu treningu czy kształtowania sylwetki. Bądź dla nich wsparciem! Nie sabotuj własnego sukcesu. Zostań trenerem personalnym!

Pamiętaj, żyje się raz, dlatego zapisz się na kompleksowy kurs trenera personalnego, na którym zdobędziesz bądź usystematyzujesz wiedzę na temat doboru metod treningowych, układania planów treningowych i planów dietetycznych. Bądź częścią branży fitness już dziś!

Co wyróżnia nasz kurs?

  • szkolenia prowadzą praktycy (w tym trenerzy personalni z wieloletnim stażem, zawodnicy sportów sylwetkowych oraz teoretycy sportu i treningu),
  • każdy moduł szkoleniowy zostanie poprowadzony przez specjalistę w danym zakresie. Dzięki temu uzyskasz wyczerpującą odpowiedź na najtrudniejsze pytania,
  • akredytacja eREPS i Polskiego Związku Trenerów Personalnych
Global Sport Academy akredytacje

Poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne wiadomości o kursie.

Kursy trenerskie realizujemy w dwóch formułach: tygodniowej oraz weekendowej (zaocznej).

Kurs tygodniowy trwa 7 dni (zazwyczaj od poniedziałku do niedzieli). W ostatnim dniu kursu realizowany jest egzamin. Kurs jest kursem intensywnym, dedykowanym osobom z ugruntowaną wiedzą z zakresu poszczególnych metod treningu.

Kurs weekendowy to pięć weekendów (zajęcia w soboty oraz niedziele). Zajęcia realizowane są w nieco mniejszej intensywności, a przerwy tygodniowe pozwalają uczestnikom na swobodniejsze utrwalenie wiedzy. Zakres tematyczny jest identyczny jak w przypadku kursu tygodniowego. Jedyną różnicą jest mniejsza intensywność kursu.

Po ukończonym kursie i pomyślnie zdanym egzaminie otrzymasz komplet dokumentów, obejmujący:

  • legitymację trenera personalnego w wersji polskiej i angielskiej,
  • certyfikat instruktora siłowni w języku angielskim,
  • certyfikat trenera personalnego w języku angielskim,
  • zaświadczenie o ukończeniu kursu na wzorze zgodnym z rozporządzeniem MEN

certyfikat trenera personalnegolegitymacja trenera GSA

Licencja trenera personalnego, uzyskana za pośrednictwem Global Sport Academy, potwierdzona przez Polski Związek Trenerów Personalnych, stanowi potwierdzenie uzyskania kwalifikacji Trenera Personalnego. Global Sport Academy jest szkołą akredytowaną przez Polski Związek Trenerów Personalnych, posiadającą odpowiedni status i działającą zgodnie z ramami wypracowanymi pod patronatem Komisji Europejskiej. Kwalifikacje zawodowe, uzyskane w naszej placówce, akredytowane przez Polski Związek Trenerów Personalnych, są zgodne z Polską Ramą Kwalifikacji (IV poziom) oraz Europejską Ramą Kwalifikacji (EQF4).
Po zdaniu egzaminu Global Sport Academy informuje o jego wyniku Polski Związek Trenerów Personalnych, który zaprasza do pozyskania swojej licencji i dokonania wpisu w bazach PZTP i EREPS (wpis do bazy jest płatny osobno – o szczegóły prosimy pytać w Związku)

EREPS
The European Register of Exercise Professionals (w skrócie EREPS) został utworzony w 2007 roku. Jest to niezależny rejestr instruktorów, trenerów i wykładowców z sektora zdrowia, fitness i aktywności fizycznej.
EREPS standaryzuje kwalifikacje i umiejętności w branży, dając gwarancje jakości i umiejętności instruktorów i trenerów pracujących w sektorze. Jest to niezwykle ważna właściwość, szczególnie dla klientów trenerów personalnych, instruktorów siłowni, instruktorów fitness, a także dla ich pracodawców. Osoba posiadająca wpis w Rejestrze EREPS uzyskała odpowiednią wiedzę, a jej kwalifikacje zostały potwierdzone przez egzamin końcowy, zgodny z wymogami EuropeActive.
Program EREPS pozwala zapewnić jednakowy program edukacji instruktorów i trenerów we wszystkich państwach, biorących w nim udział (EREPS uznają również państwa spoza Unii Europejskiej np. Norwegia). EREPS udostępnia rejestr swoich członków publicznie, aby każdy zainteresowany mógł samodzielnie zweryfikować kwalifikacje danego trenera lub instruktora. Obecnie rejestr EREPS obejmuje ekspertów z dziedziny sportu, pracujących w 32 europejskich krajach. Dzięki zapewnieniu jednakowych standardów, każdy trener może wykonywać zawód na terenie Unii Europejskiej oraz państw honorujących kwalifikacje EREPS.

EREPS jest częścią EuropeActive, wiodącej organizacji non-profit, reprezentującej cały europejski sektor zdrowia i fitness, z siedzibą w Brukseli. Aby uzyskać więcej informacji na temat unijnych spraw i polityki EuropeActive dotyczących edukacji, szkoleń i umiejętności odsyłamy na strony internetowe Komisji Europejskiej oraz EuropeActive.

Ważna informacja: aby podjąć pracę na terenie Unii Europejskiej (poza Polską) z wpisem w PZTP, EREPS oraz REPS POL, należy uzyskać Licencję Trenera Personalnego w PZTP. Związek weryfikuje Państwa kwalifikacje (zazwyczaj prosi o przedstawienie dokumentów/certyfikatów) i prosi naszą Akademię o potwierdzenie zdania egzaminu i/lub autentyczności dokumentów. O zasady uzyskania licencji w Polskim Związku Trenerów Personalnych prosimy pytać w Związku.

legitymacja trenera personalnego legitymacja po kursie trenera personalnego


Kurs trenera personalnego może zrealizować osoba, która:

  • Jest pełnoletnia,
  • Posiada odpowiedni stan zdrowia, umożliwiający wzięcie udziału w zajęciach o różnej intensywności.

Jeśli zastanawiałeś się kiedyś, jak zostać trenerem personalnym to trafiłeś idealnie. Przedstawimy Ci kilka aspektów, na które powinieneś zwrócić uwagę, jeżeli chcesz pracować jako trener personalny.

Najprostszą i najszybszą drogą jest odbycie kursu na trenera personalnego. Na kursie dowiesz się jak prawidłowo dobierać ćwiczenia, jak programować trening oraz jak planować żywienie i suplementację, by maksymalizować efekty i realizować cele. Nie sabotuj siebie, nie pozbawiaj się możliwości zdobycia wiedzy, która pomoże Ci w kształtowaniu sylwetki swojej oraz Twoich podopiecznych - siostry, brata, rodziców czy klientów, jeżeli zdecydujesz się na podjęcie pracy jako trener personalny. Pracę jako trener co umożliwi Ci zdany egzamin i uzyskana w ten sposób legitymacja trenera personalnego z akredytacją eREPS oraz Polskiego Związku Trenerów Personalnych.

Pytanie na co zwracać uwagę wybierając kurs? Najlepszą metodą jest porównanie ofert. Truizmem jest, iż powinniśmy wybierać oferty najkorzystniejsze w naszym subiektywnym odczuciu. Ze swojej strony możemy polecić, aby zwracać uwagę na to, kto kurs trenerski prowadzi. Zdecydowanie lepszą osobą wydaje się być czynny zawodnik sportów sylwetkowych czy trener przygotowujący zawodników do startu w różnorodnych zawodach, aniżeli teoretyk po studiach, który wie o prowadzeniu ludzi i kształtowaniu ich sylwetki tyle, ile miał okazję dowiedzieć się podczas studiów na którejś z wyższych uczelni państwowych lub prywatnych.


Jeżeli masz na oku kurs trenera personalnego o wysokiej wartości merytorycznej, której jesteś pewny, warto zwrócić uwagę na dyplom wydawany po kursie. Ważne są akredytacje i zgodność z obowiązującymi przepisami krajowymi (ewentualnie również unijnymi, jeśli zależy nam na pracy poza ojczyzną). Istnieją organizacje odpowiadające za jednolity system kształcenia i akredytowania placówek szkoleniowych na terenie Unii Europejskiej. Organizacją taką jest EuropeActive, której polskim przedstawicielem i wykonawcą jest Polski Związek Trenerów Personalnych. Organizacje te współpracują w zakresie ujednolicenia systemu kształcenia, wprowadzając regulacje w szkołach i placówkach szkoleniowych. Nadzorują szkolenia, dbając o to, by ich jakość była taka sama w Polsce, jak i w placówkach w innych krajach Unii Europejskiej. Dzięki temu mamy gwarancję, że szkolenie na danym poziomie w Polsce, ma taką samą wartość, jak szkolenie w Belgii czy Anglii. Co nam to daje? Dzięki temu możemy jeszcze swobodniej korzystać z unijnego przepływu towarów i usług, ponieważ polski dyplom trenera personalnego ma taką samą wartość jak ten, wydany w pozostałych krajach UE.

Gdy już wybierzesz dobry kurs trenera personalnego, który da Ci dyplom, na podstawie którego znajdziesz zatrudnienie w klubie fitness, nie pozostaje Ci nic innego, jak prowadzić klientów z sukcesem. To najlepsza rekomendacja dla Ciebie. Pamiętaj, że najlepszą i najtańszą metodą promocji jest tzw. marketing szeptany, czyli po prostu polecenia znajomych. Pamiętaj jednak, że jak już zostałeś trenerem personalnym, to wcale nie znaczy, że będziesz nim do końca życia. Musisz ciągle zgłębiać wiedzę, śledzić trendy i badania. Praktycznie każdego dnia gdzieś na świecie publikowane są wyniki nowych badań naukowych z zakresu dietetyki, psychologii czy metod treningowych i suplementacji. Bycie „na bieżąco” pozwoli Ci dostosowywać się do zmian oraz wprowadzać nowe metody do treningów personalnych, tym samym osiągając lepsze rezultaty u swoich klientów.

Pamiętaj także, że jak zostaniesz trenerem personalnym, musisz zadbać także o zdobycie podstawowej wiedzy z zakresu przedsiębiorczości, marketingu oraz psychologii. Musisz umieć dotrzeć do swoich klientów, potrafić zmotywować, ale także zrozumieć przyczyny ich słabości i w miarę możliwości swoich oraz podopiecznych, próbować je eliminować. Wiadomo, że trener personalny nie powinien wchodzić w rolę psychologa, ale mimo to przynajmniej podstawowa wiedza powinna być atutem każdego trenera personalnego.

Kurs trenera personalnego to przepustka do świata fitness. Pozwoli Ci poszerzyć swoją wiedzę oraz podjąć pracę w charakterze trenera personalnego. To świetny, przyszłościowy zawód.

DLACZEGO GSA?

Standardy eREPS

Akredytacja eREPS daje Ci możliwość podjęcia pracy w krajach Unii Europejskiej i nie tylko. To najlepsza gwarancja jakości i wartości merytorycznej.

Nowoczesny program.

Program kursu zgodny z najnowszymi trendami, badaniami i doświadczeniami treningowymi. Przede wszystkim praktyka!

Akredytacja Polskiego Związku Trenerów Personalnych.

Trener personalny po kursie w Global Sport Academy może uzyskać wpis w bazie Związku, co jest kolejnym potwierdzeniem uzyskanych kompetencji.

Praktyczne podejście

Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka! Nie nauczysz się pływać z kursu internetowego. Podobnie jest w przypadku kursu trenera personalnego - tylko zajęcia praktyczne mogą Ci cokolwiek dać.

Mówią o nas

★★★★★
Doskonały
98,1% Uczestników
poleca kurs trenera personalnego GSA dalej znajomym

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

TOP