Trening medyczny

brak informacji

Poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne wiadomości o kursie.

Szkolenia z treningu medycznego obejmują 18 godzin szkoleniowych, realizowanych przede wszystkim w formie zajęć praktycznych.

brak informacji

1. Analiza postawy:

  • kręgosłup piersiowy
  • łopatka
  • ramiona
  • staw skokowy i stopa
  • staw kolanowy
  • miednica i biodro

2. Znaczenie optymalnego zakresu ruchu dla funkcjonowania całego ciała
3. Dysfunkcje kregosłupa i innych struktur ciała a wpływ na trening
4. Techniki rozciągania kręgosłupa , skręt , skłon boczny , zgięcie , wyprost
5. Taśmy anatomiczne i ich analiza
6. Postawa ciała a wpływ na ruchomość stawów
7. Metodyka strechingu

Na szkolenie z treningu medycznego zapraszamy osoby, które:

  • Ukończyły minimum 16 rok życia,
  • Posiadają pisemną zgodę rodzica na udział w szkoleniu (dotyczy osób niepełnoletnich)

890 zł

W dobie aktualnych trendów fitness i ciągłego wzrostu zainteresowania branżą klienci klubów mają szeroką gamę zajęć ruchowych do wyboru. Niestety przeważająca ich część nie korzysta z prywatnych usług trenera wybierając aktywność w pojedynkę. Długotrwały trening na siłowni uwzględniający złe wzorce ruchowe negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Mamy tu na myśli w głównej mierze osoby początkujące , które za wszelką cenę chcą jak najszybszych efektów treningów. Zły dobór ćwiczeń pod kątem własnych możliwości. Zbyt duży ciężar wywołujący przeciążenia układu kostnego. Zbyt intensywne i długotrwałe treningi wpływające na degradację układu nerwowego. To wszystko przejawia się przetrenowaniem i zwiększonym ryzykiem kontuzji. Dodatkowo elementy życia codziennego nie pomagają nam w kwestii odpowiedniego doboru ćwiczeń. Praca siedząca , zbyt długie stanie i wiele innych czynników ma znaczący wpływ na stan psycho-fizyczny naszego ciała. Kolejnym elementem degradacyjnym jest oczywiście wiek. Mięśnia i ścięgna tracą swoją elastyczność , przykurczają się powodując kompensację innych grup mięśniowych. Na ratunek wszystkim pojawia się Trening Medyczny.
Trening medyczny to forma zajęć szkoleniowych w której nauczysz się balansu strukturalnego swojego ciała. Poznasz tajniki i metody treningowe wpływające na komplementarny i harmonijny rozwój całego układu mięśniowego bez ryzyka kontuzji. Zyskasz podstawy fizjologiczne usprawniające Twój aparat ruchu.
Trening medyczny dokładnie diagnozuje i analizuje dysfunkcje ruchowe optymalizując ich działanie. Opisuje wady postawy i pozwala dobrać repertuar treningowy pod daną osobę. Szklenia mają charakter prozdrowotny a co za tym idzie? Przede wszystkim poprawa kondycji fizycznej i przeciwdziałanie zmianą strukturalnym wynikającym z źle dobranego treningu , lub zmian spowodowanych codziennym życie.
Szkolenia z treningu medycznego to szeroki repertuar zagadnień. Począwszy od podstaw anatomii i fizjologii. Nauczymy Cię takich elementów jak : Znaczenie optymalnego zakresu ruchu dla funkcjonowania organizmu , techniki rozciągania kręgosłupa , taśmy anatomiczne i ich analiza , postawa ciała a wpływ na ruchomość stawów czy choćby szeroką pojętą charakterystykę biodra , stawu ramiennego i kolanowego. To oczywiście tylko kilka punktów tematycznych uwzględniający ogrom materiału szkoleniowego z zakresu Treningu medycznego.
Jeśli chciałbyś poszerzyć swoje horyzonty , lub jesteś trenerem personalnym to szkolenie jest właśnie dla Ciebie. Nauczysz się globalnego podejścia pod swojego klienta uwzględniając jego najsłabsze strony. Dowiesz się kiedy i po co stosować ćwiczenia mobilizacyjne, uzupełniające i robocze w ramach spersonalizowanego programu treningowego.

DLACZEGO GSA?

Standardy eREPS

Dzięki akredytacji eREPS możesz po kursie w GSA podjąć pracę w dowolnym kraju Unii Europejskiej oraz wielu innych krajach zachodnich.

Nowoczesny program.

Program tworzony i realizowany przez specjalistów w danej dziedzinie. Dzięki temu masz pewność, że otrzymujesz wiedzę najwyższej jakości, opartą o najnowsze światowe trendy.

Akredytacja Polskiego Związku Trenerów Personalnych.

Kursy realizowane przez GSA spełniają wymogi PZTP i są w pełni akredytowane i akceptowane przez pracodawców w Polsce.

Praktyczne podejście

W GSA mieszamy teorię z praktyką. Wiedzę podręcznikową prezentujemy na przykładach z życia i pracy trenerskiej.

INNE SZKOLENIA

Najbliższe szkolenie

Data: 16/02 do 17/02/2019
Prowadzący: Jarek Drzewiecki
Miejsce: Warszawa

Najbliższe szkolenie

Data: 16/02 – 17/02/2019
Prowadzący: Jarek Drzewiecki
Miejsce: Wrocław

Najbliższe szkolenie

Data: 23/02 do 24/02/2019
Prowadzący: Jarek Drzewiecki
Miejsce: Wrocław

Najbliższe szkolenie

Data: 04/02 do 10/02/2019, tygodniowy
Prowadzący: Jarek Drzewiecki
Miejsce: Kraków

FACEBOOK

542

INSTAGRAM

632

YOU TUBE

GÓRA
Chętnie pomożemy :) Napisz do nas