Kurs trenera personalnego w GSA to sprawdzone rozwiązania i praktyczne wskazówki jak trenować. Nieważne, czy chcesz zostać trenerem personalnym czy też robisz kurs dla własnej satysfakcji i rozwoju - jesteś w dobrym miejscu. Pokażemy Ci od czego należy zacząć trening, na co zwrócić uwagę i jak zadbać o odpowiedni dobór ćwiczeń, by cały trening był efektywny. Nauczysz się nowych ćwiczeń, ich wariantów oraz pochylimy się nad tymi, które już znasz. Nasi szkoleniowcy pokażą Ci różne alternatywy i możliwości treningowe. Wszystko po to, abyś osiągał jeszcze więcej. Nasz kurs to solidna dawka wiedzy poparta badaniami oraz wieloletnim doświadczeniem, zbiór wskazówek oraz praktycznych rozwiązań.
Na swoich warsztatach stawiam na jakość i świadomość ruchu.
Ze sportem, który stał się moim sposobem na życie, jestem związany praktycznie od zawsze. W przeszłości trenowałem lekkoatletykę, jednak dopiero Crossfit uświadomił mi czym naprawdę jest pojęcie sprawności fizycznej. Doświadczenie trenerskie w zakresie treningów Crossfit zdobywałem w Australii oraz USA.
W pracy z podopiecznymi stawiam na jakość i świadomość ruchu.
Podczas zajęć skupiam się przede wszystkim na nauczaniu poprawnych wzorców ruchowych oraz, co równie ważne, aby każdy spędzał czas w przyjaznej atmosferze, dobrze zmotywowany do kolejnych wyzwań.
Nie zostawiam pytań bez odpowiedzi, a kwestia "to zależy" nie zamyka wątku, a dopiero go otwiera.
Jestem trenerem przygotowania motorycznego.
Specjalizuję się w treningu funkcjonalnym, który oznacza dla mnie stałe podnoszenie wydajności ruchowej jednostki w kontekście wymogów jej środowiska - codziennego lub sportu. W swojej pracy staram się dobierać najbardziej skuteczne metody treningowe, co często wiąże się z wyborem nieszablonowych ćwiczeń.
Kursantom pragnę pokazać pełne spektrum sprawności i wydajności ruchowej, które znacznie odbiega od sztywnych ram i ruchów ugruntowanych w świecie fitness.
Staram się, być dla kursantów "przewodnikiem" i przekazać im to, czego trudno szukać na innych kursach trenerskich. Dobry szkoleniowiec według mnie to taki, który widzi realne potrzeby, ale i braki kursantów, gdzie oprócz realizowania sztywnego programu, będzie w stanie pochylić się nad tym, by dać kursantom wiedzę, której obecnie najbardziej potrzebują.
Kurs trenera personalnego skierowany jest do przyszłych, jak i obecnych trenerów personalnych, a także pasjonatów treningu.
Osoby, które dopiero chcą podjąć pracę jako trener personalny, dowiedzą się jak powinien prawidłowo wyglądać proces treningu oraz w jaki sposób powinien działać dobry trener personalny. Ten kurs pozwoli Ci na zdobycie wielu nowych umiejętności oraz uporządkowanie i rozszerzenie wiedzy, którą już posiadasz
Z kolei działający już trenerzy usystematyzują wiedzę i poznają wiele ciekawych, praktycznych rozwiązań w pracy trenera personalnego.
Kurs trenera personalnego możesz zrobić dla samego siebie. Zdobyta wiedza sprawi, że samodzielnie będziesz w stanie ułożyć bardzo dobry trening dla siebie, wprowadzać w nim zmiany i korygować błędy.
Regularna cena kursu trenera personalnego w GSA to 2997 złotych.
Tak, kurs w GSA można wziąć w ratach 10 x 0% za pośrednictwem Banku Pekao lub w standardowych ratach. Jak wziąć kurs na raty zobaczysz na poniższym filmie.
Kurs trenera personalnego w GSA to cztery weekendy szkoleniowe lub w przypadku tygodniowego 7 dni podczas których zdobędziesz niezbędną wiedzę i umiejętności z zakresu: treningu siłowego, treningu funkcjonalnego, diagnostyki funkcjonalnej, treningu medycznego oraz mobility. Wszystkie wyżej wymienione moduły odbywają się w części praktycznej kursu. Każdy moduł przeprowadzony zostanie przez specjalistę w danej dziedzinie.
W przypadku kursu weekendowego zajęcia odbywają się w soboty i niedziele w przedziale godzinowym od 9:00 do 17:00.
W przypadku kursu tygodniowego zajęcia odbywają się od poniedziałku do niedzieli w przedziale godzinowym od 9:00 do 17:00.
Dodatkowo, każdy kursant otrzymuje dostęp do 6 kursów online: Dietetyka sportowa dla trenera, Dietetyka kliniczna dla trenera, Programowanie dla trenera, Marketing dla trenera, Anatomia dla trenera, Psychologia dla trenera oraz Prowadzenie klienta krok po korku. Otrzymasz również skrypt i mini przewodnik do kursu trenera personalnego.
Kurs trenera personalnego w GSA kończymy egzaminem wewnętrznym praktycznym, polegającym na przeprowadzeniu przykładowego treningu personalnego.
Kurs GSA 100% PRAKTYKI to same zajęcia praktyczne na siłowni. Całą teorię udostępniamy w formie obszernego skrypto oraz osobnych kursów online do samodzielnego przyswojenia w dogodnym momencie.
Kurs trenera personalnego w GSA to 100% praktyki, dlatego należy wziąć ze sobą stój sportowy oraz buty na zmianę.
Kurs weekendowy trwa 4 weekendy (sobota i niedziela), natomiast tygodniowy trwa pełne 7 dni.
Staramy się rozpisywać zajęcia w przedziale 9:00 - 17:00, aczkolwiek zawsze możliwe są drobne korekty. Niemniej 90% zajęć powinno być realizowane w tym przedziale czasowym.
Harmonogram otrzymasz w środę przed rozpoczęciem kursu.
Kurs składa się z 12 modułów szkoleniowych (5 praktycznych oraz 6 teoretycznych w formie online).
Praktyka:
Teoria:
+ Dodatkowo 2 ATLASY ĆWICZEŃ
Tuż przed rozpoczęciem kursu trenera personalnego, otrzymasz od nas dostęp do 6 kursów online znajdujących się na naszej platformie:
+ Dodatkowo 2 ATLASY ĆWICZEŃ
Do każdego z nich otrzymasz dostęp na 24 miesiące.
Dodatkowo, nasi kursanci otrzymują szereg gratisów przydatnych w pracy przyszłego, jak i obecnie działającego trenera personalnego.
Tak, jako Global Sport Academy posiadamy akredytacje REPS oraz dodatkowo akredytację Polskiego Związku Trenerów Personalnych.
Daje to wówczas respektowanie uprawnień, otrzymanych w wyniku ukończenia naszego kursu, na terenie całej Unii Europejskiej.
Wydawane przez GSA licencje są zgodne opisem Polskich Ram Kwalifikacji na poziomie czwartym i Europejską Ramą Kwalifikacji EQF4.
Po ukończonym kursie masz możliwość przystąpienia do egzaminu certyfikującego. Egzamin praktyczny realizowany jest na końcu kursu i polega na przeprowadzeniu przykładowego treningu personalnego włączając w to dobór i zaprezentowanie poprawnej techniki wykonania ćwiczeń.
Opcjonalnie, dla chętnych, istnieje możliwość przystąpienia do egzaminu REPs, dla osób zainteresowanych uzyskaniem wpisu do bazy tejże organizacji.
Aby móc podejść do egzaminu trzeba mieć minimum 80% obecności. W praktyce – możesz opuścić maksymalnie dwa dni szkoleniowe.
Osoby z negatywnym wynikiem są proszone o bezpośredni kontakt do kierownika szkoleń, adres e-mail: mateusz.stachurski@gsacademy.pl w celu ustalenia terminu poprawki.
Możesz przystąpić do bezpłatnych egzaminów poprawkowych do maksymalnie 3 miesięcy od zakończenia kursu trenera personalnego.
Nie. Egzamin praktyczny oraz poprawki są bezpłatne.
Rozumiemy, że każdemu może coś wypaść lub przydarzyć się choroba. Dlatego jeśli opuścisz jakieś zajęcia kursu to możesz je odrobić na kolejnej edycji kursu we Wrocławiu lub w innym mieście. Oczywiście bezpłatnie.
Po kursie otrzymasz od nas komplet dokumentów trenerskich z akredytacją. Są to:
• Legitymacja trenera personalnego w wersji polskiej i angielskiej,
• Certyfikat trenera personalnego,
• Certyfikat instruktora siłowni,
• Zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne z aktualnym wzorem MEN.