Metodyka treningu kettlebell

Czy chciałbyś odważyć się rozwinąć swoją pasję? Czemu by nie spróbować? To nic trudnego! Skorzystaj ze szkolenia metodyki treningu kettlebell w Global Sport Academy. Nasz wykładowca przeprowadzi Cię przez najważniejsze zagadnienia. Tematy, które będą poruszone to między innymi system treningu kettlebell, jego charakterystyka i korzyści treningowe, stabilizacja centralna i aktywna rozgrzewka oraz zaawansowane formy treningu z odważnikami. Poznasz także style i metody treningu kettlebell, podstawowe wzorce ruchowe, takie jak swing, przysiad, wyciskania czy martwy ciąg, metodykę oddychania w trakcie treningu i rodzaje ćwiczeń z dwoma odważnikami. Zapoznaj się z naszym szczegółowym programem szkolenia. Zawsze warto inwestować w siebie i swoje pasje. Zacznij już dziś!

Poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne wiadomości o kursie.

Metodyka treningu kettlebell w Global Sport Academy to szkolenie trwające 8 godzin szkoleniowych. Jest to forma wykładu prowadzonego przez wykładowcę, na którym uczestnicy będą mogli także przeprowadzać między sobą rozmowy oraz przede wszystkim bardzo bogata część praktyczna.

Twój udział w szkoleniu z metodyki treningu kettlebell w Global Sport Academy zostanie potwierdzony certyfikatem w języku angielskim, a także wydamy zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

1. Czym jest system treningu kettlebell? Charakterystyka i korzyści treningowe (w pracy z amatorami i sportowcami)
2. Style i metody treningu z kettlebells.
3. Stabilizacja centralna i poprawne oddychanie jako fundament treningu z odważnikami kulowymi.
4. Podstawowe wzorce ruchowe przy użyciu kettlebells:

  • Przysiad
  • Martwy ciąg / Swing
  • Wyciskanie
  • Przyciąganie
  • Przenoszenie ciężaru

5. Ćwiczenia akcesoryjne i pomocnicze.
6. Progresja i regresja podstawowych technik – metodyka treningowa.
7. Rodzaje ćwiczeń z dwoma odważnikami.
8. Wprowadzenie do zaawansowanych ćwiczeń z kettlebells.
9. Systemy energetyczne i wydatkowanie wysiłku.
10. Programowanie treningowe.
11. Mobility i stretching.

Aby zapisać się na szkolenie z metodyki treningu kettlebell, powinieneś:

  • mieć ukończone 18 lat
  • mieć ukończone 16 lat i posiadasz zgodę opiekunów prawnych na udział w szkoleniu

490 zł

 


Koszalin, 22/02/2020
Wrocław, 29/02/2020

 

Dzięki szkoleniu z metodyki treningu kettlebell w Global Sport Academy odważysz się rozwinąć swoją pasję. Spróbuj, a zobaczysz, że warto.

Trening kettlebell staje się coraz bardziej znany. Jest to rodzaj treningu funkcjonalnego, który uaktywnia całe ciało, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, poprawia wytrzymałość, ruchomość stawów oraz wydolność sercowo-naczyniową. Kettlebells to odważniki żeliwne lub ze stali, które przypominają kule armatnie z rączką. Dzięki ćwiczeniom wykonanym z tego typu przyrządami, możesz liczyć na ogólną poprawę sprawności, wzmocnienie ścięgien i stawów, a także harmonijny rozwój całego ciała, ponieważ ćwiczone są wszystkie jego partie. Jest to również świetny sprzęt dla pań, który pozwoli ujędrnić i wysmuklić ciało bez jego nadmiernej rozbudowy. Na szkoleniu z metodyki treningu kettlebell dowiesz się dokładnie, czym jest system treningu kettlebell, jaka jest jego charakterystyka i jakie przynosi korzyści treningowe w pracy z amatorami i sportowcami. Fundamentem, jak każdego ćwiczenia, jest aktywna rozgrzewka, stabilizacja centralna oraz bardzo istotne jest poprawne oddychanie podczas treningu z odważnikami. Istnieją wszelakie style, metody treningu i podstawowe wzorce ruchowe. Wyróżniamy między innymi swing, przysiad, wyciskanie i przenoszenie ciężaru. Chyba najbardziej znanym jest ten pierwszy, który poprawia mobilność i gibkość kręgosłupa, kończyn i bioder. Robiąc to ćwiczenie, możemy liczyć także na wzmocnienie brzucha, bioder, pleców i nóg. Ważna jest poprawna technika wykonywania tych ćwiczeń. Istnieją takie metodyki treningowe, jak progresja i regresja podstawowych technik. Ich zasad nauczysz się u nas na szkoleniu z metodyki treningu kettlebell. Pokażemy Ci również ćwiczenia akcesoryjne i pomocnicze, mobility i stretching oraz rodzaje ćwiczeń z dwoma odważnikami. Stretching to inaczej rozciąganie, uniwersalne ćwiczenie, które jest podstawą uprawiania różnego rodzaju sportu. Jest wykorzystywany jako rozgrzewka przed treningiem oraz wykonywany po treningu. Mobility zaś pomaga zapobiec kontuzjom, rozwiązać problemy bólowe, polepszyć ruchomość i elastyczność ścięgien, stawów i mięśni. To on umożliwia robienie postępów w treningu oraz przyspiesza regenerację. Dlatego zajęcia stretching i mobility świetnie się uzupełniają i podwajają wzajemnie swoje działania. Nasze szkolenie z metodyki treningu kettlebell wprowadzi Cię także do zaawansowanych ćwiczeń, poznasz systemy energetyczne i wydatkowanie wysiłku oraz nauczysz się programować treningi. Gdy angażujemy więcej mięśni do pracy podczas ćwiczeń, wtedy zwiększa się wydatek energetyczny, przyspiesza nasz metabolizm, a co za tym idzie, spalanych zostaje więcej kalorii. Poprawia się również funkcjonowanie gospodarki hormonalnej. Z tego typu treningu płynie o wiele więcej korzyści, których nie sposób tutaj wymienić, a zostaną one z pewnością omówione na zajęciach.

Na rynku pojawiają się coraz to nowe, różnorodne oferty szkoleń. Wystarczy tylko wybrać ten, który Cię interesuje, aby poszerzyć swoją wiedzę. Zapisz się na szkolenie z metodyki treningu kettlebell w Global Sport Academy. Niby niewielki krok, a dzięki niemu możesz już tak wiele zyskać.

DLACZEGO GSA?

Standardy eREPS

Dzięki akredytacji eREPS możesz po kursie w GSA podjąć pracę w dowolnym kraju Unii Europejskiej oraz wielu innych krajach zachodnich.

Nowoczesny program.

Program tworzony i realizowany przez specjalistów w danej dziedzinie. Dzięki temu masz pewność, że otrzymujesz wiedzę najwyższej jakości, opartą o najnowsze światowe trendy.

Akredytacja Polskiego Związku Trenerów Personalnych.

Kursy realizowane przez GSA spełniają wymogi PZTP i są w pełni akredytowane i akceptowane przez pracodawców w Polsce.

Praktyczne podejście

W GSA mieszamy teorię z praktyką. Wiedzę podręcznikową prezentujemy na przykładach z życia i pracy trenerskiej.

INNE SZKOLENIA

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

GÓRA
Chętnie pomożemy :) Napisz do nas