Trójbój siłowy

Jesteś pasjonatem treningu siłowego, ale nudzą Cię te same ćwiczenia? A może po prostu chciałbyś rozszerzyć swój warsztat i poznać podejście do przysiadu z punktu widzenia trójboistów? Jeżeli odpowiedziałeś „tak” na chociaż jedno z powyższych pytań, lub po prostu chciałbyś dowiedzieć się czegoś o trójboju siłowym od specjalisty – mamy coś dla Ciebie. Szkolenie z trójboju siłowego pod okiem Jarka Drzewieckiego, który jest nieprzeciętnym specjalistą w tym zakresie. Były zawodnik, trener, ale przede wszystkim asystent trenera kadry narodowej Wielkiej Brytanii w trójboju siłowym – to chyba wystarczające rekomendacje.

Przyjdź na szkolenie, a dowiesz się między innymi:

 • Jak poprawie wykonywać poszczególne boje,
 • Co to jest kategoria „raw”,
 • Jaki wpływ ma trójbój siłowy na organizm osoby trenującej,

oaz wiele innych przydatnych rzeczy o trójboju – przede wszystkim w wersji praktycznej.

Poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne wiadomości o kursie.

Szkolenie z Trójboju siłowego obejmuje 12 godzin teoretycznych oraz praktycznych, ze zdecydowanym naciskiem na praktykę.

Szkolenie z trójboju siłowego zakończymy wydaniem certyfikatu uczestnictwa w języku angielskim oraz zaświadczenia w języku polskim na druku MEN.

 1. Geneza trójboju siłowego.
 2.  Zasady trójboju siłowego panujące w startach federacji IPF
 3. TS jako podstawa pod inne dyscypliny sportowe.
 4. Chwyty stosowane w trójboju siłowym i ich znaczenie.
 5. Skalowanie obciążenia.
 6. Aktywna rozgrzewka jako przygotowanie poszczególnych tkanek do treningu.
 7. Technika Squat - teoria - najczęstsze błędy - jak je poprawiać - praktyka przysiadu
 8. Technika Bench Press - teoria - najczęstsze błędy - jak je poprawiać - praktyka wyciskania
 9. Praca układu nerwowego oraz przetrenowanie (overtraining)
 10. Superkompensacja
 11. Charakterystyka włókien mięśniowych oraz wpływ na specyfikę trójboju siłowego
 12. Oddech i tempo treningowe wykorzystywana w trójboju siłowym
 13. Technika Deadlift - teoria - najczęstsze błędy - Jak je poprawiać - praktyka martwego ciągu
 14. Zastosowanie sprzętu pomocniczego. ( łańcuchy, gumy, pauzy, board press, spoto press, box squaw )
 15. Trójbój siłowy a inne dyscypliny sportowe. Czego unikać dla maksymalizacji efektów treningowych.
 16. Kształtowanie sylwetki a trójbój siłowy
 17. Programowanie treningowe jako klucz do sukcesu.

Na szkolenie z trójboju siłowego zapraszamy osoby, które:

 • Ukończyły minimum 16 rok życia,
 • Posiadają pisemną zgodę rodzica na udział w szkoleniu (dotyczy osób niepełnoletnich)

490 zł

Wrocław, 11/05 do 12/05/2019
Kraków, 22/06 do 23/06/2019

O ile sporty siłowe czy tez sylwetkowe są dość popularne w Polsce, to TS dość niedawno zaczął pokazywać swoje prawdziwe oblicze. Każda osoba związana aktywnością fizyczną na siłowni w pierwszej kolejności przede wszystkim stawiała na poprawienie wyglądu zewnętrznego. Jednak od niedługiego czasu, właśnie dźwiganie ciężarów powoli przejmuje stery, i oprócz sylwetki, to właśnie siła daje maximum satysfakcji i jest nowym wyznacznikiem kierunku w klubach fitness, crossfit czy tez studiach treningowych.

Na tą chwile prawidłowe wykonywanie sportów siłowych jest najbardziej powrzechne szczególnie w prywatnych lub specjalistycznych klubach. Nie koniecznie w sieciowych klubach fitness. Wiec technika jak i odpowiednie środowisko może odbiegać od tego, jak trójbój siłowy powinien naprawdę wyglądać. Na przeciw temu oferujemy nasze szkolenie , aby optymalizować technikę jak i podescie do tego sportu. O ile popularnosc i rozwój sa bardzo dynamiczne , to nie zawsze jakość musi iść z tym w parze. Aby trójbój siłowy przynosił upragnione wyniki, potrzebna jest tutaj niesamowita precyzja , ale przede wszytkim wiedza. Partycypując w szkoleniu oferowanym przez nas , nie zabraknie żadnego elementu w celu osiągnięcia optymalnego celu.

Pora więc wziąć się do roboty, i dołożyć dodatkowe krążki na sztangę. Po co to wszystko?

Siła fizyczna podczas uprawiania trójboju siłowego pomoże naturalnie podnieść poziom wyrzutu hormonów anabolicznych w ludzkim organizmie, a sylwetka będzie tylko efektem ubocznym. Szkolenie to pozwoli ci zmaksymalizować odpowiednią technikę , dobrać odpowiednie rodzaje bojów pod konkretną budowę ciała , jak i zaplanować trening tak, aby progresja siły miała miejsce w jak najbardziej możliwie bezpieczny sposób. Nauczysz się , jak precyzyjnie wykorzystać elementy pomocnicze takie jak gumy power band czy łańcuchy. Dowiesz się także , w jakim celu i w którym momencie treningu stosować odpowiednie akcesoria programujących trening siłowy, pomożemy ci bacznym okiem wyszukać słabe punkty oraz zniwelować je w najszybszy możliwy sposób. Zadbamy o to, by rozgrzewka specyficzna do tej dyscypliny sportu uchroniła ciebie czy tez twoich podopiecznych od kontuzji , pozwoliła wykonać każdy bój w możliwie najlepszy technicznie sposób jak i dała podstawę do tego, aby wykonywać ćwiczenia na przestrzeni długich lat.

Trójbój siłowy to nie tylko sztanga , a z nią przysiad , martwy ciąg czy wyciskanie sztangi leżąc , lecz również ćwiczenia akcesoryjne pomagające w poprawianiu każdego istotnego aspektu treningu w kierunku optymalizowania techniki oraz wyników.

TS jak powiedziane wyżej smlada się na przysiad ze sztangą położona na grzbiecie, wyciskanie sztangi leżąc oraz martwy ciąg ze sztangą. Brzmi banalnie , jednak liczy się tu szczegoknie technika wykonania bojów , ponieważ zawody są oceniane przez sztab sędziowski według wyników ale także techniki , która jest mocno restrykcyjna. Także dyscyplina oraz mądre planowanie odgrywają ogromną rolę w osiąganiu wyników treningowych jak i w zawodach. Istnieje wiele federacji zrzeszających zawodników trójboju siłowego na całym świecie. Są tez kategorie wagowe jak i wiekowe przypisane do każdej płci. Punktacja dodatków jest liczona na podstawie wyników kumulacji każdego z bojów , oraz wyników względem masy ciała zawodnika.

Ale czy naprawdę jest to potrzebne każdemu ?

Oczywiście ze tak. Przecież każdy trening na siłowni wiąże się z przysiadami, wyciskaniem czy tez martwym ciągiem. Istnieje wiele odmian tych ćwiczeń , jednak wszystkie wywodzą się z trójboju siłowego. Dlatego tez jest to szkolenie skierowane do ciebie. Bez znaczenia czy jesteś trenerem i pracujesz z podopiecznymi w celu usprawnienia techniki osoby za którą jesteś odpowiedzialny. Nie jesteś trenerem , lecz technika jest dla ciebie istotna?  Przecież nikt nie chce trenować w sposób niebezpieczny i nie odpowiedni. W takim razie zgłoś się do nas, a my postaramy się o twoją satysfakcję na koniec odbytego szkolenia.

DLACZEGO GSA?

Standardy eREPS

Dzięki akredytacji eREPS możesz po kursie w GSA podjąć pracę w dowolnym kraju Unii Europejskiej oraz wielu innych krajach zachodnich.

Nowoczesny program.

Program tworzony i realizowany przez specjalistów w danej dziedzinie. Dzięki temu masz pewność, że otrzymujesz wiedzę najwyższej jakości, opartą o najnowsze światowe trendy.

Akredytacja Polskiego Związku Trenerów Personalnych.

Kursy realizowane przez GSA spełniają wymogi PZTP i są w pełni akredytowane i akceptowane przez pracodawców w Polsce.

Praktyczne podejście

W GSA mieszamy teorię z praktyką. Wiedzę podręcznikową prezentujemy na przykładach z życia i pracy trenerskiej.

INNE SZKOLENIA

Najbliższe Szkolenie

Data: 11/02 do 17/02/2019
Prowadzący: Jarek Drzewiecki
Miejsce: Rzeszów

Najbliższe szkolenie

Data: 16/02 do 17/02/2019
Prowadzący: Jarek Drzewiecki
Miejsce: Kraków

Najbliższe szkolenie

Data: 09/02 do 10/02/2019
Prowadzący: Jarek Drzewiecki
Miejsce: Kraków

Najbliższe szkolenie

Data: 09/02 do 10/02/2019
Prowadzący: Jarek Drzewiecki
Miejsce: Wrocław

FACEBOOK

542

INSTAGRAM

632

YOU TUBE

GÓRA
Chętnie pomożemy :) Napisz do nas