SZKOLENIE TECHNIKI JOGI POZIOM I

Znalazłeś już sposób na relaks, ciszę i oczyszczenie umysłu? Podziel się nim z innymi! Tak jak już pewnie słyszałeś, joga to wspaniały sposób na kontrolę swojego ciała. Na szkoleniu z technik jogi na poziomie I, nasz wykładowca wprowadzi Cię w jej tajniki. Zaczniemy od części teoretycznej nakreślając rys historyczny, przechodząc do najważniejszych styli jogi, ich głównych założeń i różnic. Omówione zostaną główne grupy asan oraz podstawy asan stojących i siedzących, a także ich warianty. Przedstawimy również komplementarność praktyki jogi w stosunku do różnych form treningu.

Na zajęciach teoria zostanie przełożona na bardzo ważną praktykę. Zapoznamy Cię z technikami wykonywania podstawowych asan stojących i siedzących, poznasz metody wykonywania instrukcji wejścia, ustawienia i wyjścia z pozycji oraz korzyści i przeciwwskazania zdrowotne dla praktyki. Skoro wszystko już jasne, teraz wystarczy się zapisać na szkolenie z technik jogi na poziomie I w Global Sport Academy, przyjść na zajęcia, skoncentrować się i odprężyć.

Poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne wiadomości o kursie.

Szkolenie z technik jogi na poziomie I w Global Sport Academy odbywa się w formie wykładu prowadzonego przez wykładowcę oraz w formie praktycznej na matach. Szkolenie trwa 10 godzin szkoleniowych.

Uczestnik po ukończeniu szkolenia z technik jogi na poziomie I w Global Sport Academy, otrzyma specjalny certyfikat w języku angielskim i zaświadczenie o ukończonym szkoleniu

Techniki jogi – poziom 1 (2 dni, 10h)

Teoria

  • rys historyczny
  • najważniejsze style jogi, główne założenia i różnice
  • komplementarność praktyki jogi w stosunku do różnych form treningu
  • główne grupy asan oraz omówienie podstawowych asan stojących i siedzących i ich wariantów

Praktyka

  • technika wykonywania podstawowych asan stojących i siedzących i ich wariantów - metoda wydawania instrukcji wejścia, ustawienia i wyjścia z pozycji, korzyści i przeciwwskazania zdrowotne dla praktyki

Jeśli chcesz być uczestnikiem szkolenia z technik jogi na poziomie I, musisz:

  • mieć ukończone 18 lat,
  • mieć ukończone 16 lat i posiadać zgodę opiekunów prawnych na udział w szkoleniu

Owe szkolenie z techniki jogi skierowane jest do osób, które chciałyby zasięgnąć podstawowej wiedzy na temat jogi, zapoznać się z tego rodzaju treningiem.

Aktualne terminy:
13-14 kwietnia, Warszawa

690 zł

Szkolenie z technik jogi na poziomie I w Global Sport Academy pozwoli Ci skupić się na swojej pasji. Przeczytaj poniższe informacje i sprawdź, w jaki sposób możesz to osiągnąć.

Joga zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem. Niejednokrotnie słyszymy o niej w radiu, w telewizji, czytamy w gazetach czy w internecie. Coraz więcej klubów wprowadza do swoich ofert tego typu zajęcia. Global Sport Academy oferuje szkolenie z technik jogi na poziomie I, dzięki któremu będziesz miał możliwość poznania jogi od teorii, aż po praktykę. Nasi wykładowcy przedstawią Ci ciekawy rys historyczny, dowiesz się także o najważniejszych stylach jogi, ich głównych założeniach i różnicach. Joga należy do systemu filozofii indyjskiej. Jest jedną z metod samodoskonalenia, pozwala opanować własne ciało i umysł. Joga opiera się na odpowiednim treningu ciała, dyscyplinie duchowej oraz przestrzeganiu zasad etycznych. Oprócz tego, uprawia się ją przede wszystkim dla utrzymania ciała w zdrowiu. Dzięki niej nabieramy więcej energii i uczymy się prawidłowo oddychać. Na szkoleniu z technik jogi na poziomie I dowiesz się wszystkiego na temat komplementarności praktyki jogi w stosunku do różnych form treningu. Nasz wykładowca przekaże Ci także wiedzę na temat głównych grup asan oraz omówi podstawowe asany stojące i siedzące, a także ich warianty. Ćwicząc jogę ważna jest praca z ciałem. Istnieje wiele pozycji, które stosowane są w jodze. Wyróżniamy między innymi pozycje stojące, które polecane są dla osób dopiero zaczynających, aby przygotować ich do przyszłej praktyki. Dzięki temu ciało staje się bardziej elastyczne i silniejsze. Aby przejść do pozycji siedzących, jak już wcześniej wspomniano, często potrzebne jest wcześniejsze przygotowanie poprzez pozycje stojące. Mogą zmniejszyć one stres, napięcie mięśni i rozluźnić całe ciało. Szkolenie z technik jogi na poziomie I to nie tylko teoria, ale przede wszystkim zajęcia praktyczne. To na nich nauczysz się techniki wykonywania podstawowych asan stojących i siedzących oraz ich wariantów. Zapoznamy Cię z metodami wydawania instrukcji wejścia, ustawienia i wyjścia z pozycji. Poznasz, jakie płyną korzyści, a jakie istnieją przeciwwskazania zdrowotne dla praktykowania jogi. Ogromnym plusem jest to, iż jest ona najbezpieczniejszą formą aktywności fizycznej. Ćwiczenia mają pozytywny wpływ na nasze stawy, kręgosłup, mięśnie oraz funkcjonowanie całego organizmu, jak również dodają energii życiowej. To wspaniały pomysł na aktywność dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych i starszych. Przed rozpoczęciem praktyki różnych odmian jogi, należy skonsultować się z lekarzem, aby wyeliminować ewentualne przeciwwskazania.

Szkolenie z technik jogi na poziomie I pomoże Ci poznać swoje ograniczenia, jak również mocne strony. W czasach wiecznego zabiegania, dobrze jest się czasem zatrzymać, skoncentrować i wyciszyć. Nie czekaj więc, przyjdź do nas na zajęcia i odpręż się.

DLACZEGO GSA?

Najwyższe standardy

Global Sport Academy jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych oraz posiada akredytację Polskiego Związku Trenerów Personalnych.

Połączenie jogi z innymi formami treningu

Wskażemy Ci, jakie korzyści przyniesie Ci joga w połączeniu z innymi metodami treningowymi.

Świetna prowadząca - Renata Szewczyk

Prowadząca opiera się na wiedzy oraz własnym doświadczeniu jako uczeń różnych stylów jogi - Iyengara, Yin, Vinyasa, Flow oraz nauczyciel - Hatha, Yin i Flow.

Praktyczne podejście

Szkolenie w Global Sport Academy to zawsze przede wszystkim praktyka.

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOU TUBE

GÓRA
Chętnie pomożemy :) Napisz do nas