• Termin: 30/03 do 31/03/2019, weekendowy

  Szkolenie kinesiotaping - Kraków

 • Termin: 11/05 do 12/05/2019, weekendowy

  Szkolenie kinesiotaping - Kraków

Szkolenie kinesiotaping

Zapewne niejednokrotnie widziałeś na basenie, na siłowni lub w telewizji, oglądając jakąś relację, kolorowe taśmy na różnych częściach ciała sportowców. Taśmy te mają różnorodne zastosowania i właściwości, a ich stosowanie jest bardzo efektywne. Jednak taśma, by spełniała swoją funkcję, a nie była jedynie wątpliwą ozdobą, musi być przyklejona w sposób jak najbardziej właściwy. Tylko odpowiednie plastrowanie ma sens. Dobrze wykonany kinesiotaping chroni przed kontuzją, łagodzi ból, napięcia mięśniowe i pomaga wrócić do wysiłku po kontuzji. Jest to bardzo dobra metoda zarówno dla amatorów, jak i wyczynowych sportowców. Jeżeli jesteś zainteresowany techniką i metodyką plastrowania – odwiedź nasze szkolenie. Dowiesz się na nim między innymi:

 • Poznasz techniki wykonywania tapingu (m. in. powięziową czy korekcyjną)
 • Dowiesz się jak wykonywać podstawową diagnostykę plastrowania
 • Przede wszystkim wykonasz własnoręcznie serie plastrowań na swoim ciele oraz na innych kursantach. Oczywiście wszystko pod czujnym okiem wykładowcy.

Przyjdź na szkolenie i samodzielnie wykonuj poprawne plastrowanie. To wcale nie musi być trudne!

Poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne wiadomości o kursie.

Szkolenia z tapingu obejmują 12 godzin szkoleniowych, realizowanych w formie wykładu oraz luźnej dyskusji pomiędzy uczestnikami szkolenia.

brak opisu

 1. Techniki tapingu
 • mięśniowa
 • powięziowa
 • korekcyjna
 • więzadłowa
 • limfatyczna
 • funkcjonalna
 1. Diagnostyka klienta
 2. Metodyka plastrowania
 3. Wskazania i przeciwskazania do terapii taśmowania
 4. Wpływ taśm na powięź powierzchowną i głęboką
 5. Taśmowanie dla poszczególnych grup mięśniowych :
 • mięśnie grzbietu
 • dolegliwości kręgosłupa
 • mięśnie kończyn dolnych
 • okolice mięśni piersiowych
 • obręcz barkowa
 • ramiona ( biceps i triceps )
 • stabilizacje stawów

Na szkolenie z tapingu zapraszamy osoby, które:

 • Ukończyły minimum 16 rok życia,
 • Posiadają pisemną zgodę rodzica na udział w szkoleniu (dotyczy osób niepełnoletnich)

Taping, inaczej plastrowanie, odnosi się do nowoczesnych metod terapeutycznych, niwelujących szereg kontuzji związanych z aktywnością ruchową. Znakomity proces regeneracyjny dla obciążonej grupy układu mięśniowego. Od dawna stosowany w rehabilitacji coraz częściej zyskuje sympatię u Trenerów Personalnych, chcących dać swoim klientom wszechstronne podejście do zajęć, jak i profilaktyki prozdrowotnej.

Określenie taśmowania bierze się z metodyki wykonywanych czynności. Patologiczne zmiany wywołane na skutek zbyt intensywnego wysiłku lub złych wzorców ruchowych, oklejamy specjalnie do tego przygotowanymi taśmami. Mogą mieć one różną długość. Zależy to w głównej mierze od taśmowanego pasma. Wywieramy wówczas odpowiednie bodźce mechaniczne bez dodatkowych substancji czynnych na taśmach. Większość specjalistycznych plastrów jest wodoodporna i może przepuszczać powietrze. Daje to znaczny komfort przy codziennym użytkowaniu i czynnościach ruchowych.

Do powszechnie stosowanego tejpowania używamy plastrów elastycznych i nieelastycznych. W zależności od rodzaju zmiany stosujemy jeden lub  drugi rodzaj. Taśmy elastyczne stosuje się przy stanach zapalnych tj. zniwelowanie obrzęków, polepszenia przepływu krwi czy lepszym funkcjonowaniu trenowanej grupy mięśniowej. Z kolei plastry nieelastyczne ograniczają ruchomość stawów co wpływa na funkcję stabilizacyjną.

Lecznicze działanie plastrów spowodowane jest mechanicznym umiejscowieniem ich na skórze. Gdy w naszym ciele powstaje ryzyko doznania kontuzji wytwarza się stan zapalny. Zwiększa się ciśnienie tętnicze krwi i zalegają większe ilości płynów ustrojowych w komórkach mięśniowych. Taka reakcja potęguje zmniejszenie się przestrzeni pomiędzy skórą a mięśniami. Odpowiednio naklejona taśma skierowana tylko w jednym kierunku rozciąga skórę unosząc ją do góry co usprawnia przypływ krwi i szybciej regeneruje stany zapalne. Jeśli ból utrudnia nam poruszanie się możemy nakleić plaster w taki sposób aby oddzielić od siebie nieznacznie mięśnie co powinno uśmierzyć dolegliwości.

W zależności od rodzaju kontuzji plastry można nakładać na różne sposoby. Odpowiednie napięcie i naciągnięcie plastrów dają formy liter „X” i „Y”. W bardziej skomplikowanych miejscach możemy zestawić ze sobą kilka taśm. Aby plastry prawidłowo przykleiły się do ciała skóra musi dobrze przygotowana. Pozbawiona włosów, osuszona i kilkukrotnie przetarta dla zwiększenia temperatury wewnątrz danego miejsca. Po jakimś czasie następuje zmiana taśm lub ich usunięcie. Należy pamiętać , że przy usuwaniu plastrów konieczne jest ich powolne zrywanie. Najlepiej zaraz po kąpieli w kierunku porostów włosów.

Szkolenia z tapingu dają szeroką wiedzę z zakresu technik rehabilitacji, które możesz wykorzystać u swoich podopiecznych. Nie musisz być wykwalifikowanym fizjoterapeutą, aby pomóc uporać się z borykającym problemem. Na szkoleniu zostaną poruszone tematy dotyczące technik tejpowania: technika mięśniowa , powięziowa , korekcyjna , więzadłowa , limfatyczna czy funkcjonalna. Nauczysz się także diagnozować swojego klienta pod kątem profilaktyki taśmowania. Zlokalizowania przyczyny bólu i wprowadzenia metod zapobiegawczych dalsze zmiany. Dowiesz się o wskazaniach i przeciwwskazaniach do podjęcia działań. Omówimy dokładnie taśmowanie dla poszczególnych grup mięśniowych : mięśnie grzbietu , dolegliwości kończyn dolnych , okolice mięśni piersiowych , obręcz barkowa , ramiona i stabilizacja stawów.

DLACZEGO GSA?

Standardy eREPS

Dzięki akredytacji eREPS możesz po kursie w GSA podjąć pracę w dowolnym kraju Unii Europejskiej oraz wielu innych krajach zachodnich.

Nowoczesny program.

Program tworzony i realizowany przez specjalistów w danej dziedzinie. Dzięki temu masz pewność, że otrzymujesz wiedzę najwyższej jakości, opartą o najnowsze światowe trendy.

Akredytacja Polskiego Związku Trenerów Personalnych.

Kursy realizowane przez GSA spełniają wymogi PZTP i są w pełni akredytowane i akceptowane przez pracodawców w Polsce.

Praktyczne podejście

W GSA mieszamy teorię z praktyką. Wiedzę podręcznikową prezentujemy na przykładach z życia i pracy trenerskiej.

INNE SZKOLENIA

Najbliższe szkolenie

Data: 16/02 do 17/02/2019
Prowadzący: Bartosz Florczak
Miejsce: Warszawa

Najbliższe szkolenie

Data: 16/02 – 17/02/2019
Prowadzący: Natalia Czajkowska
Miejsce: Wrocław

Najbliższe szkolenie

Data: 23/02 do 24/02/2019
Prowadzący: Jarek Drzewiecki
Miejsce: Wrocław

Najbliższe szkolenie

Data: 25/02 do 03/03/2019, tygodniowy
Prowadzący: Renata Albińska
Miejsce: Kraków

FACEBOOK

542

INSTAGRAM

632

YOU TUBE

GÓRA