Aktualne szkolenia z tapingu

 • Kraków, 02.02. do 03.02.2019
 • Wrocław, 09.02. do 10.02.2019
 • Kraków, 30.03. do 31.01.2019
 • Kraków, 11.05. do 12.05.2019
taping

Informacje o szkoleniu z tapingu

poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne wiadomości o szkoleniu

Na szkolenie z tapingu zapraszamy osoby, które:

 • Ukończyły minimum 16 rok życia,
 • Posiadają pisemną zgodę rodzica na udział w szkoleniu (dotyczy osób niepełnoletnich)
 1. Techniki tapingu
 • mięśniowa
 • powięziowa
 • korekcyjna
 • więzadłowa
 • limfatyczna
 • funkcjonalna
 1. Diagnostyka klienta
 2. Metodyka plastrowania
 3. Wskazania i przeciwskazania do terapii taśmowania
 4. Wpływ taśm na powięź powierzchowną i głęboką
 5. Taśmowanie dla poszczególnych grup mięśniowych :
 • mięśnie grzbietu
 • dolegliwości kręgosłupa
 • mięśnie kończyn dolnych
 • okolice mięśni piersiowych
 • obręcz barkowa
 • ramiona ( biceps i triceps )
 • stabilizacje stawów

690 zł

Szkolenia z tapingu obejmują 12 godzin szkoleniowych, realizowanych w formie wykładu oraz luźnej dyskusji pomiędzy uczestnikami szkolenia.

Do kogo adresowane jest szkolenie?

Szkolenie adresowane jest osobom, które chcą samodzielnie dokonywać plastrowania. Dedykowane jest szczególnie osobom aktywnym, zawodnikom różnych dyscyplin sportu oraz trenerom. Wskazana jest znajomość anatomii.

Czy kurs może być refundowany przez Urząd Pracy?

Współpracujemy z Urzędami Pracy w całej Polsce. Przypominamy jednak, iż każdy Urząd Pracy ma swoje wytyczne oraz wymagania względem placówek szkoleniowych, dlatego najlepiej będzie, gdy w tej sprawie skontaktujesz się najpierw ze swoim Urzędem.

Kiedy otrzymam harmonogram zajęć?

Harmonogramy kursu wysyłamy najpóźniej na 3 dni przed planowanym rozpoczęciem kursu lub szkolenia na skrzynkę mailową, którą podałeś podczas dokonywania zgłoszenia.

Czy mogę otrzymać fakturę za szkolenie z tapingu?

Tak. Global Sport Academy może Ci wystawić fakturę. W tej sprawie kontaktuj się bezpośrednio z obsługą kursanta.

Taping, inaczej plastrowanie, odnosi się do nowoczesnych metod terapeutycznych, niwelujących szereg kontuzji związanych z aktywnością ruchową. Znakomity proces regeneracyjny dla obciążonej grupy układu mięśniowego. Od dawna stosowany w rehabilitacji coraz częściej zyskuje sympatię u Trenerów Personalnych, chcących dać swoim klientom wszechstronne podejście do zajęć, jak i profilaktyki prozdrowotnej.

Określenie taśmowania bierze się z metodyki wykonywanych czynności. Patologiczne zmiany wywołane na skutek zbyt intensywnego wysiłku lub złych wzorców ruchowych, oklejamy specjalnie do tego przygotowanymi taśmami. Mogą mieć one różną długość. Zależy to w głównej mierze od taśmowanego pasma. Wywieramy wówczas odpowiednie bodźce mechaniczne bez dodatkowych substancji czynnych na taśmach. Większość specjalistycznych plastrów jest wodoodporna i może przepuszczać powietrze. Daje to znaczny komfort przy codziennym użytkowaniu i czynnościach ruchowych.

Do powszechnie stosowanego tejpowania używamy plastrów elastycznych i nieelastycznych. W zależności od rodzaju zmiany stosujemy jeden lub  drugi rodzaj. Taśmy elastyczne stosuje się przy stanach zapalnych tj. zniwelowanie obrzęków, polepszenia przepływu krwi czy lepszym funkcjonowaniu trenowanej grupy mięśniowej. Z kolei plastry nieelastyczne ograniczają ruchomość stawów co wpływa na funkcję stabilizacyjną.

Lecznicze działanie plastrów spowodowane jest mechanicznym umiejscowieniem ich na skórze. Gdy w naszym ciele powstaje ryzyko doznania kontuzji wytwarza się stan zapalny. Zwiększa się ciśnienie tętnicze krwi i zalegają większe ilości płynów ustrojowych w komórkach mięśniowych. Taka reakcja potęguje zmniejszenie się przestrzeni pomiędzy skórą a mięśniami. Odpowiednio naklejona taśma skierowana tylko w jednym kierunku rozciąga skórę unosząc ją do góry co usprawnia przypływ krwi i szybciej regeneruje stany zapalne. Jeśli ból utrudnia nam poruszanie się możemy nakleić plaster w taki sposób aby oddzielić od siebie nieznacznie mięśnie co powinno uśmierzyć dolegliwości.

W zależności od rodzaju kontuzji plastry można nakładać na różne sposoby. Odpowiednie napięcie i naciągnięcie plastrów dają formy liter „X” i „Y”. W bardziej skomplikowanych miejscach możemy zestawić ze sobą kilka taśm. Aby plastry prawidłowo przykleiły się do ciała skóra musi dobrze przygotowana. Pozbawiona włosów, osuszona i kilkukrotnie przetarta dla zwiększenia temperatury wewnątrz danego miejsca. Po jakimś czasie następuje zmiana taśm lub ich usunięcie. Należy pamiętać , że przy usuwaniu plastrów konieczne jest ich powolne zrywanie. Najlepiej zaraz po kąpieli w kierunku porostów włosów.

Szkolenia z tapingu dają szeroką wiedzę z zakresu technik rehabilitacji, które możesz wykorzystać u swoich podopiecznych. Nie musisz być wykwalifikowanym fizjoterapeutą, aby pomóc uporać się z borykającym problemem. Na szkoleniu zostaną poruszone tematy dotyczące technik tejpowania: technika mięśniowa , powięziowa , korekcyjna , więzadłowa , limfatyczna czy funkcjonalna. Nauczysz się także diagnozować swojego klienta pod kątem profilaktyki taśmowania. Zlokalizowania przyczyny bólu i wprowadzenia metod zapobiegawczych dalsze zmiany. Dowiesz się o wskazaniach i przeciwwskazaniach do podjęcia działań. Omówimy dokładnie taśmowanie dla poszczególnych grup mięśniowych : mięśnie grzbietu , dolegliwości kończyn dolnych , okolice mięśni piersiowych , obręcz barkowa , ramiona i stabilizacja stawów.

Dlaczego GSA?

Akredytacja EHFA / eREPS

Dzięki akredytacji eREPS możesz po kursie w GSA podjąć pracę w dowolnym kraju Unii Europejskiej oraz wielu innych krajach zachodnich.

 

Nowoczesny program.

Program tworzony i realizowany przez specjalistów w danej dziedzinie. Dzięki temu masz pewność, że otrzymujesz wiedzę najwyższej jakości, opartą o najnowsze światowe trendy.

Akredytacja Polskiego Związku Trenerów Personalnych.

Kursy realizowane przez GSA spełniają wymogi PZTP i są w pełni akredytowane i akceptowane przez pracodawców w Polsce.

Praktyczne podejście

W GSA mieszamy teorię z praktyką. Wiedzę podręcznikową prezentujemy na przykładach z życia i pracy trenerskiej.

Zapisz się na szkolenie i skutecznie korzystaj z tapingu

Poza szkoleniem z kinesiotapingu

Inni kursanci wybierali również

cross trening mini

Cross trening

Szkolenie wprowadzające w świat treningu cross. Sprawdź.

trójbój siłowy polecany

Trójbój siłowy

Kulturystyka to za mało? Mamy coś, dla prawdziwych wojowników! Sprawdź.

Kurs trenera personalnego

Przyjdź i zdobądź legitymację trenera personalnego. Zapisz się.

dietetyka polecane szkolenie

Dietetyka I

Szkolenie podstawowe z dietetyki i suplementacji. Sprawdź.

akredytacje Global Sport Academy