Podstawy treningu

Chciałbyś zacząć chodzić na siłownię, ale nie masz kompletnie pojęcia od czego zacząć? Boisz się, że sobie nie poradzisz i nie odnajdziesz się wśród wszystkich sprzętów? Wystarczy zapisać się na szkolenie z podstaw treningu w Global Sport Academy, a nasi wykładowcy wprowadzą Cię w tematykę zajęć, przedstawią podstawowe formy treningu dla osób początkujących, obalą mity i potwierdzą fakty krążące o treningu na siłowni i przeanalizują podstawowe schematy związane z planowaniem treningu. Poruszone zostaną także bardzo istotne kwestie, takie jak elementy aktywnej rozgrzewki, analiza praktyczna wszystkich grup mięśniowych pod kątem przygotowania do własnego treningu oraz wiele więcej. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, jak myślisz. Zasięgnij konkretnej wiedzy od najlepszych- zapisz się na szkolenie w Global Sport Academy.

Poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne wiadomości o kursie.

Szkolenie z podstaw treningu w Global Sport Academy to 12 godzin szkoleniowych. Odbywa się ono przede wszystkim w formie warsztatu praktycznego, prowadzonego przez wykładowcę. W trakcie niego uczestnicy mają także możliwość prowadzenia dyskusji pomiędzy sobą.

Gdy ukończysz szkolenie z podstaw treningu w Global Sport Academy, wydamy Ci specjalny certyfikat w języku angielskim oraz zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

 1. Wprowadzenie do zajęć
 2. Przedstawienie podstawowych form treningowych dla osób początkujących
 3. Fakty i mity dotyczące treningu na siłowni
 4. Analiza podstawowych schematów związanych z planowaniem treningowym: treningu budujący masę mięśniową,trening redukujący tkankę tłuszczową,trening wytrzymałościowy,trening pod kątem siły mięśniowej
 5. Podstawy działania układu nerwowego i mięśniowego w ciele człowieka
 6. Jak ustrzec się przed kontuzją, czyli aktywna rozgrzewka
 7. Analiza praktyczna wszystkich grup mięśniowych pod kątem przygotowania do własnego treningu.
 8. Mobilność, stabilność jako fundament do prozdrowotnego podejścia do zajęć.
 9. Podstawy dietetyki i suplementacji.
 10. Rola białek, węglowodanów i tłuszczów w kształtowaniu sylwetki.
 11. Nauka rozpisywania planów żywieniowych i dobór podstawowych suplementów diety.
 12. Uzupełniające formy treningu i jego alternatywy. Zajęcia w terenie, trening z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała.

Na szkolenie z podstaw treningu do Global Sport Academy może przyjść każdy, jeśli:

 • mieć ukończone 18 lat
 • mieć ukończone 16 lat i posiadasz zgodę opiekunów prawnych na udział w szkoleniu

490 zł

Szkolenie z podstaw treningu w Global Sport Academy pomoże Ci w łatwy sposób wgłębić się w temat treningu oraz zacząć przygodę z siłownią.

Ludzie coraz częściej decydują się zadbać o swoją formę na siłowni. Jest to chyba obecnie najchętniej wybierana opcja do podjęcia aktywności fizycznej. Nie potrzeba inwestować fortuny,  wybierać specjalistycznych sprzętów i kupować ich do domu, a później zagospodarować jeszcze dla nich miejsce. Zamiast tego, można tylko kupić karnet i zacząć stawiać swoje pierwsze kroki na siłowni. Ale nie wystarczy iść i zrobić „jakoś” ćwiczenia na kilku przyrządach. Najlepiej na początku zacząć od fundamentu. Dlatego Global Sport Academy oferuje Ci szkolenie z podstaw treningu, na którym wprowadzimy Cię do świata siłowni i ćwiczeń. Nasi wykładowcy przedstawią Ci podstawowe formy treningowe dla osób początkujących, przeanalizują standardowe schematy związane z planowaniem treningu, takie jak trening budujący masę mięśniową, trening redukujący tkankę tłuszczową, trening wytrzymałościowy czy trening pod kątem siły mięśniowej. Każde z wymienionych schematów działa inaczej i ma inne zadanie do wykonania. Wszystko zależy od tego, nad czym chcemy popracować i jaki cel chcemy osiągnąć. Na szkoleniu z podstaw treningu wyjaśnimy różnice pomiędzy nimi i podamy ich charakterystykę. Oprócz tego omówimy ważne podstawy działania układu mięśniowego i nerwowego w ciele człowieka, praktycznie przeanalizujemy wszystkie grupy mięśniowe pod kątem przygotowania do własnego treningu oraz podpowiemy, jak ustrzec się przed kontuzją. Jak już zapewne wiadomo, w każdej podejmowanej aktywności fizycznej, ważna jest rozgrzewka. Nie powinno się jej bagatelizować. Dzięki niej sam trening będzie skuteczniejszy. Co najważniejsze, to między innymi właśnie rozgrzewka chroni przed kontuzją. Stawy i mięśnie powinny być przygotowane do wzmożonego ruchu. Szkolenie z podstaw treningu przybliży Ci także rolę białek, tłuszczy i węglowodanów w diecie, podstawy dietetyki i suplementacji oraz mobilność, stabilność a fundament prozdrowotnego podejścia do zajęć. Oprócz tego nauczymy Cię rozpisywać plany żywieniowe i dobrać podstawowe suplementy diety, a także omówimy uzupełniające formy treningu i jego alternatywy, między innymi zajęcia w terenie i trening z ciężarem własnego ciała. Dobrym pomysłem, przed przystąpieniem do treningu na siłowni, jest szkolenie z podstaw treningu, które pomoże Ci obalić mity i potwierdzić fakty. Gdy dopiero zaczynasz swoją przygodę z aktywnością fizyczną i zagłębiasz się w tajniki ćwiczeń, z każdej strony słyszysz lub czytasz o tym, co robić, czego unikać, jak postępować, aby osiągnąć sukces i wymarzoną sylwetkę. W końcu można się pogubić, co jest prawdą, a co kłamstwem. Dzięki wiedzy zaczerpniętej na wykładzie, będziesz miał pewność, w co wierzyć, a czym nie ma sensu się przejmować.

Nie ma na co czekać! Aby móc zacząć dobrze, potrzebne jest nabycie podstaw. Najlepszym rozwiązaniem jest szkolenie z podstaw treningu w Global Sport Academy. Przyjdź do nas i zasięgnij najwięcej wiedzy od wykwalifikowanych wykładowców.

DLACZEGO GSA?

Standardy eREPS

Dzięki akredytacji eREPS możesz po kursie w GSA podjąć pracę w dowolnym kraju Unii Europejskiej oraz wielu innych krajach zachodnich.

Nowoczesny program.

Program tworzony i realizowany przez specjalistów w danej dziedzinie. Dzięki temu masz pewność, że otrzymujesz wiedzę najwyższej jakości, opartą o najnowsze światowe trendy.

Akredytacja Polskiego Związku Trenerów Personalnych.

Kursy realizowane przez GSA spełniają wymogi PZTP i są w pełni akredytowane i akceptowane przez pracodawców w Polsce.

Praktyczne podejście

W GSA mieszamy teorię z praktyką. Wiedzę podręcznikową prezentujemy na przykładach z życia i pracy trenerskiej.

INNE SZKOLENIA

kurs instruktora fitness

Kurs instruktora fitness I

Najbliższy termin

Data: 21/01 do 27/01/2019
Prowadzący: Jarek Drzewiecki
Miejsce: Wrocław

trójbój siłowy

Trójbój siłowy

Najbliższy termin

Data: 02/03 do 03/03/2019
Prowadzący: Jarek Drzewiecki
Miejsce: Kraków

Dietetyka I

Najbliższy termin

Data: 02/02 do 03/02/2019
Prowadzący: Jarek Drzewiecki
Miejsce: Kraków

CZYTAJ WIĘCEJ
kurs instruktora pływania

Kurs instruktora pływania

Najbliższy termin

Data: 04/02 do 10/02/2019
Prowadzący: Jarek Drzewiecki
Miejsce: Kraków

FACEBOOK

542

INSTAGRAM

632

YOU TUBE

TOP