Aktualne szkolenia z mobility

 • Kraków, 02.02. do 03.02.2019
 • Kraków, 06.04. do 07.04.2019
mobility

Informacje o szkoleniu Mobility

poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne wiadomości o szkoleniu

Na szkolenie z mobility zapraszamy osoby, które:

 • Ukończyły minimum 16 rok życia,
 • Posiadają pisemną zgodę rodzica na udział w szkoleniu (dotyczy osób niepełnoletnich)
 1. Techniki mobilizacyjne w aparacie ruchu – układ powięziowo mięśniowy
 2. Wpływ pozycji siedzącej na powstawanie wad funkcjonalnych i strukturalnych
 3. Testy fms – wstępna ocena klienta
 4. Zespół skrzyżowania górnego i dolnego
 5. Techniki mobilizacyjne w ujęciu poszczególnych statów
 6. Automasaż
 7. Układanie indywidualnego planu mobilizacyjnego
 8. Czym jest trening funkcjonalny i jakie niesie za sobą korzyści. Analiza pod kątem różnych dyscyplin sportu
 9. Stabilizacja centrum
 10. Progresja i regresja podstawowoych ćwiczeń funkcjonalnych
 11. Przełożenie napięcia centralnego na ruchy wielopłaszczyznowe
 12. Praca na długach tlenowych.
 13. Przysiad , martwy ciąg – wzorzec ruchu , najczęstsze zaburzenia.
 14. Ścieżki metaboliczne w odniesieniu do treningu funkcjonalnego
 15. Równowaga w płaszczyźnie prontalnej
 16. Programowanie treningu funkcjonalnego

Szkolenia z mobility obejmują 12 godzin szkoleniowych, realizowanych w formie wykładu oraz luźnej dyskusji pomiędzy uczestnikami szkolenia.

490 zł

Do kogo adresowane jest szkolenie?

Szkolenie kierowane jest do osób, którym zależy na poprawnej technice wykonywanych ćwiczeń, profilaktyce kontuzji oraz powrocie do treningu po wyleczonym urazie. Truizmem jest, iż każda osoba trenująca siłowo (amatorsko czy zawodowo), powinna posiadać co najmniej podstawową wiedzę z zakresu mobility.

Czy kurs może być refundowany przez Urząd Pracy?

Współpracujemy z Urzędami Pracy w całej Polsce. Przypominamy jednak, iż każdy Urząd Pracy ma swoje wytyczne oraz wymagania względem placówek szkoleniowych, dlatego najlepiej będzie, gdy w tej sprawie skontaktujesz się najpierw ze swoim Urzędem.

Kiedy otrzymam harmonogram zajęć?

Harmonogramy kursu wysyłamy najpóźniej na 3 dni przed planowanym rozpoczęciem kursu lub szkolenia na skrzynkę mailową, którą podałeś podczas dokonywania zgłoszenia.

Czy mogę otrzymać fakturę za szkolenie z mobility?

Tak. Global Sport Academy może Ci wystawić fakturę. W tej sprawie kontaktuj się bezpośrednio z obsługą kursanta.

Z dnia na dzień aktywność fizyczna staje się coraz bardziej popularna.  Kluby fitness przeżywają swój renesans i pękają w szwach.  Media społecznościowe powodują, że otoczeni jesteśmy sylwetkami idealnymi i do takich chcemy dążyć. Niestety nasze zdrowie nie zawsze idzie w parze z ostrymi treningami i setkami godzin spędzonych na siłowni. Zwłaszcza kiedy nie do końca znamy poprawną technikę ćwiczeń  i wzorujemy się wyłącznie na otaczających nas ludziach.  Rzadko skupiamy się na prozdrowotnej pracy nad naszymi stawami i układem mięśniowo-powięziowym. Częściej liczy się po prostu zwiększanie ciężaru. Prędzej czy później musi to doprowadzić do przeciążenia organizmu i kontuzji, które wykluczają nas z treningów na dłuższy czas, a wszystkie osiągnięte do tej pory cele i wyniki, w nieproporcjonalnie szybszym tempie wracają do pozycji wyjściowej. Dodatkowo otaczający nas z każdej strony siedzący tryb życia i brak świadomości treningowej prowadzi do powstania wielu funkcjonalnych wad postawy, które nie skorygowane zmniejszają komfort naszego życia i wielokrotnie zwiększają ryzyko kontuzji. Co w takim razie robić aby korzystać z zalet aktywności fizycznej przez długi czas i bez kontuzji dążyć do wymarzonej sylwetki?

Zacznij pracować nad swoją mobilnością!

Szkolenie Mobility pomoże Ci zadbać o swoje zdrowie jednocześnie nie ograniczając Twoich możliwości treningowych. Nasz organizm poza układem mięśniowym, nad którym tak bardzo skupiamy się podczas rzeźbienia swojej sylwetki składa się z wielu innych równie ważnych ( a czasami ważniejszych ) systemów.  Każda komórka ciała otoczona jest charakterystyczną tkanką łączną zwaną POWIĘZIĄ.  Struktura ta tworzy swoistą przestrzenną sieć i powoduje, że nasz organizm pracuje w sposób złożony. Nasze mięśnie nie pracują pojedyńczo, a przy wykonaniu każdego ruchu nawet mało złożonego, w ruch wprowadzane są liczne struktury. Oznacza to, że nawet najmniejsze zaburzenia w układzie powięziowym mogą  doprowadzić do ograniczeń zakresu ruchomości, poczucia dyskomfortu i bólu, a w efekcie długoterminowym, na skutek mikrourazów spowodowanych nieprawidłową pracą naszego układu mięśniowo-powięziowego , prowadzą do urazów. Jeżeli nie dbasz o swój układ powięziowy, prędzej czy później na tym stracisz.

Jeżeli w swoim planie treningowym nie uwzględniasz prozdrowotnej pracy nad swoim organizmem, na skutek systematycznych przeciążeń ( treningów ) doprowadzasz do powstania niekorzystnych zmian w swoim organizmie. Nadmierne napięcie określonych grup mięśniowych względem nadmiernie rozciągnietych grup antagonistycznych mogą doprowadzić do nieprawidłowej pracy Twoich stawów, a później do ich uszkodzenia i potrzeby ingerencji  chirurgicznej.

Na szkoleniu Mobility nauczysz się poprawnej techniki podstawowych ćwiczeń złożonych oraz diagnostyki zaburzeń, które nie pozwalają Ci poprawnie trenować. Poznasz techniki mobilizacyjne  dotyczące Twoich stawów, powierzchni ślizgowych oraz układu mięśniowo-powięziowego. Poznasz podstawowe wady postawy i dowiesz się jak nad nimi pracować. Nauczysz się jak poprawnie pracować nad wiekszym zakresem ruchomości i jak w prosty sposób radzić sobie z  bólem, który często nie pozwalał Ci trenować na maksimum swoich możliwości. Jeśli jesteś trenerem nauczysz się patrzeć na swojego klienta holistycznie i zadbasz o to aby nie stracić go z powodu kontuzji. Zwiększysz efektywność swoich treningów i poprawisz wygląd swojej sylwetki ( utrzymując nieprawidłową postawę ciała, bez względu na ilość tkanki mięśniowej, nie da się wyglądać dobrze).  Poznasz systemy oraz techniki mobilizacyjne stosowane przez trenerów i fizjoterapeutów, które w prosty sposób wykorzystasz w warunkach siłowniowych.  Dowiesz się kiedy i po co stosować mobilizacje, jak ustalić ekonomiczny plan mobilizacji  i ile czasu mu poświęcić. Poznasz zastosowanie rollerów, mini rollerów, piłek, duo-ball, voodoo-floss, power band oraz techniki pracy manualnej z klientem.  Całość zakończona zostanie prostą oceną funkcjonalną  Functional Movement System, która pozwoli Ci na szybki feedback podczas pracy z klientem.

Dlaczego GSA?

Akredytacja EHFA / eREPS

Dzięki akredytacji eREPS możesz po kursie w GSA podjąć pracę w dowolnym kraju Unii Europejskiej oraz wielu innych krajach zachodnich.

Nowoczesny program.

Program tworzony i realizowany przez specjalistów w danej dziedzinie. Dzięki temu masz pewność, że otrzymujesz wiedzę najwyższej jakości, opartą o najnowsze światowe trendy.

Akredytacja Polskiego Związku Trenerów Personalnych.

Kursy realizowane przez GSA spełniają wymogi PZTP i są w pełni akredytowane i akceptowane przez pracodawców w Polsce.

Praktyczne podejście

W GSA mieszamy teorię z praktyką. Wiedzę podręcznikową prezentujemy na przykładach z życia i pracy trenerskiej.

 

Zapisz się na szkolenie i trenuj bez kontuzji

Poza szkoleniem z Mobility

Inni kursanci wybierali również

dietetyka szkolenie

Taping

Drobna kontuzja nie musi oznaczać przerw w treningu. Przekonaj się sam.

trójbój siłowy polecany

Trójbój siłowy

Kulturystyka to za mało? Mamy coś, dla prawdziwych wojowników! Sprawdź.

Kurs trenera personalnego

Przyjdź i zdobądź legitymację trenera personalnego. Zapisz się.

dietetyka polecane szkolenie

Dietetyka I

Szkolenie podstawowe z dietetyki i suplementacji. Sprawdź.

akredytacje Global Sport Academy