Mateusz Stachurski

Mateusz Stachurski – mgr wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego o specjalizacji organizatora zajęć typu outdoor. Trener klasy mistrzowskiej z zakresu kulturystyki i sportów siłowych. Jeden z założycieli Global Sport Academy.

Szkoleniowiec i trener personalny z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuje się w szeroko pojętej metodyce treningowej. Na swoich warsztatach stara się przekazać holistyczne podejście do klienta. Nie tylko przez pryzmat ćwiczeń siłowych, ale przede wszystkim indywidualny dobór wzorców ruchowych na bazie możliwości osoby trenującej. Mocno zagłębia się w anatomię funkcjonalną człowieka stwierdzając, że najprostsze jest najskuteczniejsze.

W wieku juniorskim czynny zawodnik startujący w zawodach sylwetkowych. Brązowy i srebrny medalista Akademickich Mistrzostw Polski w kulturystyce.

Ukończone kursy i szkolenia :

  • kurs trenera personalnego
  • instruktor kulturystyki w trzech klasach
  • kurs treningu medycznego
  • szkolenie z zakresu treningu funkcjonalnego
  • szkolenie z zakresu mobility i tapingu medycznego
  • szkolenia dietetyczne : dietetyka poziom podstawowy i zaawansowany. Dietetyka kliniczna.
  • szkolenia z zakresu suplementacji i dopingu w sporcie a także interpretacji badań laboratoryjnych

Nieoceniona jest jednak wiedza płynąca z doświadczenia i samodoskonalenia się w danej specjalizacji. Większość wolnego czasu pożytkuję na weryfikację literatury i materiałów dostępnych w sieci. Pozwala mi to być na bieżąco w kwestii prowadzonych szkoleń. W karierze trenerskiej otarłem się o sport zawodowy, gdzie miałem przyjemność współpracować z ciężarowcami Śląska Wrocław. Treści moich artykułów wielokrotnie pojawiały się w czasopismach branżowych jak i forach internetowych o tematyce fitness. Aktualnie, oprócz prowadzonych szkoleń, przygotowuję zawodników i zawodniczki do startów w zawodach sylwetkowych.

W pracy łączę przyjemne z pożytecznym co czyni mnie osobą z powołania. Kocham to co robię. Uwielbiam pomagać innym. Trening oraz wszelka aktywność ruchowa to moja pasja, którą staram się zarażać innych. Zdrowy i aktywny tryb życia to nie tylko estetyczny wygląd, ale także zrównoważony rozwój psycho-fizyczny. Podkreślam to przy każdych zajęciach.

TOP