Mateusz Otta

Mateusz Otta ukończył studia wyższe na kierunku Fizjoterapia na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Jest fizjoterapeutą, który od 2012 do 2015 roku brał czynny udział w zgrupowaniach i zawodach Kadry Narodowej Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce.

Doświadczenie zawodowe:
Mistrzostwach Świata LA Lyon 2013,
Mistrzostwach Europy LA Swansea 2014,
IWAS Sochi 2015,
Mistrzostwach Świata LA Doha 2015,
Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec LA w Berlinie 2013 i 2014, gdzie jako tłumacz i fizjoterapeuta pomagał zawodnikom podczas klasyfikacji IPC.

Od 2015 r. fizjoterapeuta kadry narodowej osób niepełnosprawnych w podnoszeniu ciężarów, których przygotowywał do Igrzysk Paraolimpijskich w Rio 2016, Mistrzostw Świata w Meksyku 2017, czy tegorocznych Mistrzostw Europy Berck-sur-Mer 2018.

Mateusz specjalizuje się w rehabilitacji ortopedycznej, posiada ogromne doświadczenie w zakresie masażu, terapii manualnej, kinesiology tapingu oraz indywidualnym treningu prozdrowotnym. W swojej pracy często wspomaga się terapią punktów spustowych, suchym igłowaniem oraz falą uderzeniową. Stawia na hiperindywidualizację podejścia do pacjenta, gdyż jak twierdzi każdy „przypadek” jest inny.

TOP