Aktualne kursy tygodniowe

kursy intensywne

  • Wrocław, 04.02. do 10.02.2019, tygodniowy

Chcesz wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności? Znajdź swój punkt zaczepienia i zapisz się na kurs instruktora wspinaczki sportowej, a z pewnością osiągniesz zamierzone przez Ciebie cele. Wspinaczka sportowa to dobry pomysł, aby popracować nad kondycją fizyczną, jak i psychiczną. Jeśli tryb twojej pracy jest siedzący, to będzie świetny sposób na zachowanie zdrowego kręgosłupa, poprawę formy oraz rozwinięcie swojej sylwetki. Dzięki nam poznasz bezpieczne techniki pokonywania przeszkód bez ryzyka kontuzji. Nie ma odpowiedniego wieku do uprawiania wspinaczki- każdy jest dobry! Ukończ nasz kurs instruktora wspinaczki, aby móc podjąć pracę na ściankach całej Unii Europejskiej i wespnij się na szczyt kariery.

kurs intruktora wspinaczki

Informacje o Kursie instruktora wspinaczki

poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne wiadomości o kursie

Wychodzimy naprzeciw Tobie- organizujemy kurs instruktora wspinaczki w dwóch formułach: tygodniowym oraz weekendowym (zaocznym).

Kurs tygodniowy trwa 7 dni (zazwyczaj od poniedziałku do niedzieli). W ostatnim dniu kursu odbywa się egzamin. Kurs jest kursem intensywnym, ze względu na codzienne odbywanie zajęć.

Kurs weekendowy to cztery kolejne weekendy (soboty oraz niedziele). Zajęcia są o nieco mniejszej intensywności. Zakres tematyczny oraz liczba godzin zajęć jest taka sama, jak w przypadku kursu tygodniowego.

1. Terminologia i wstęp do kursu instruktora wspinaczki
2. Historia dyscypliny. Różnice i analiza pomiędzy rodzajami wspinaczek
3. Uprawnienia instruktorskie. Stopnie szkolenia we wspinaczce sportowej
4. Sztuczne ściany wspinaczkowe. Normy techniczne oraz zasady użytkowania.
5. Bezpieczeństwo jako integralna część na ściance wspinaczkowej
6. Akcesoria do użytkowania na ścinkach. Zasady doboru i użytkowania. Oznakowanie. ABC asekuracji.
7. Nauka i charakterystyka wspinania z dołem – asekuracja dynamiczna i statyczna. Zasady prowadzenia.
8. Drogi wspinaczkowe, sposoby przechodzenia i analiza poziomów trudności.
9. Wybrane techniki linowe, nauka węzłów – możliwe warianty i zastosowanie.
10. Metodyka szkolenia. Nauczanie technik: ruchu, asekuracji, prowadzenia.
11. Zasady organizacji szkolenia wspinaczkowego dla początkujących.
12. Zasady organizacji i prowadzenia treningu wspinaczkowego.
13. Zawody wspinaczkowe. Zasady organizacji i sędziowania. Regulaminy.
W części praktycznej uwzględnione zostanie wspinanie na sztucznej ścianie po drogach o trudności VI do VI.3, jak również sposoby asekuracji, samodzielne przygotowanie zajęć oraz ich poprowadzenie. Sposoby układania dróg wspinaczkowych i rozmaite kwestie organizacyjne dyscypliny, jaką jest wspinaczka sportowa.

Jeśli chcesz zostać uczestnikiem kursu instruktora wspinaczki, powinieneś:

  • mieć ukończone 18 lat
  • posiadać wykształcenie minimum średnie
  • dysponować odpowiednim stanem zdrowia

Kurs instruktora wspinaczki organizujemy dla osób, których pasją jest wspinaczka i które chciałyby same prowadzić zajęcia w roli instruktora i dalej przekazywać swoją wiedzę.

Ukończony kurs instruktora wspinaczki sportowej w Global Sport Academy daje Ci szansę na uzyskanie legitymacji instruktorskiej, która jest wydawana w dwóch wersjach językowych- polsko i anglojęzycznej. Dokumenty potwierdza także specjalny certyfikat w języku angielskim.

Wspomniane dokumenty umożliwią Ci podjęcie legalnej pracy na terenie całej Unii Europejskiej, a także będziesz mógł podjąć pracę w ośrodkach rekreacji ze sztuczną ścianką wspinaczkową, centrach rekreacji czy innych wyspecjalizowanych ośrodkach.

W skrócie zdobędziesz:

  • Legitymację instruktora wspinaczki w wersji polskiej i angielskiej,
  • Certyfikat w języku angielskim, aby móc starać się o pracę na terenie Unii Europejskiej,
  • Tytuł instruktora sportu- specjalność instruktor wspinaczki sportowej.

Czy płatność za kurs można rozłożyć na raty?

Tak. O szczegóły zapytaj nas mailowo.

Czy kurs może być refundowany przez Urząd Pracy?

Współpracujemy z Urzędami Pracy w całej Polsce. Pamiętaj jednak, że każdy Urząd ma swoje wytyczne odnośnie współpracy z placówkami szkoleniowymi, dlatego o szczegóły dopytaj w swoim Urzędzie Pracy.

Kiedy otrzymam harmonogram zajęć?

Harmonogramy kursu wysyłamy najpóźniej na 3 dni przed planowanym rozpoczęciem kursu lub szkolenia na skrzynkę mailową, którą podałeś podczas dokonywania zgłoszenia.

Czy mogę otrzymać fakturę za kurs instruktora wspinaczki?

Tak. GSA to legalnie działający podmiot, dlatego na życzenie możemy wystawić Ci fakturę. Jeżeli chcesz ją otrzymać to skontaktuj się z nami.

Wiesz już czym jest wspinaczka sportowa i jak dużo możesz dzięki niej zyskać? Przeczytaj poniższe informacje i spróbuj, by się przekonać.

Wspinaczka sportowa to wspaniała, ale i wymagająca dyscyplina. Aby ją uprawiać, potrzebna jest siła fizyczna, duża sprawność ruchowa, determinacja oraz nie może zabraknąć odwagi. Najważniejsza jednak jest technika pokonywania przeszkód, bezpieczeństwo oraz ostrożność. Jeśli to wszystko ze sobą współgra, pozwoli uniknąć wszelakich kontuzji. Wspinaczka sportowa posiada bardzo dużo zalet, ma ogromny wpływ na organizm człowieka oraz jest doskonałą formą rozwoju. Między innymi poprawia koordynację ruchową, gibkość i zwinność oraz rozwija różne partie mięśni- głownie brzucha, ramion i pleców, czyli najważniejsze, które są odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Wspinaczka sportowa doskonale rozładowuje stres oraz polepsza koncentrację. Może być ciekawym sposobem na relaks, fizyczny wysiłek i spalenie zbędnych kalorii. Również wspaniale wpływa ona na kondycję fizyczną oraz psychiczną. Dlatego warto zastanowić się nad kursem instruktora wspinaczki. Elementy wspinaczki wykorzystywane są także w leczniczej rehabilitacji ruchowej, dla osób z różnymi rodzajami zaburzeń rozwoju związanymi z niepełnosprawnością intelektualną (mózgowe porażenie dziecięce, Autyzm, zespół Downa). To znakomita metoda rehabilitacji. Wspinaczka sportowa jest dobrym wyborem, gdy chcesz poprawić swoją formę oraz rozwinąć sylwetkę. To doskonały sposób na zachowanie zdrowego kręgosłupa dla osób, które mają siedzącą pracę. Pracując jako instruktor po kursie instruktora wspinaczki, możesz być pewien, że będziesz potrafił pomagać ludziom dzięki znajomości technik i zasad wspinaczki. Wspinaczka pomaga pokonać własne lęki, słabości i bariery, pozwala nabrać pewności siebie i wiary we własne siły. Uczy ona także odpowiedzialności za innych, zaufania do drugiej osoby oraz pracy w zespole. Tych wszystkich cech będziesz mógł nabyć na kursie instruktora wspinaczki. Wspinaczka sportowa może służyć rozwijaniu samodzielności, pokonywaniu własnych ograniczeń i pracy nad sobą. Po dotarciu na szczyt odczuwa się niezwykłą przyjemność i satysfakcję. Dlatego warto zainwestować w siebie i odbyć kurs instruktora wspinaczki. Wspinaczka sportowa może być początkiem do podjęcia innego rodzaju wspinaczki, której odmian jest wiele. Wyróżniamy między innymi wspinanie tradycyjne, górskie, hakowe czy wielowyciągowe. Do każdego z nich potrzebny jest odpowiedni ubiór i sprzęt. O różnicach dowiesz się na kursie instruktora wspinaczki. Bardzo ważną kwestią jest rozgrzewka zrobiona przed wspinaczką, a po niej rozciągnięcie ścięgien i mięśni, bez tego łatwo jest o kontuzje.

Aby sięgnąć po wiele więcej bezcennych informacji, zapisz się na nasz kurs instruktora wspinaczki.

Global Sport Academy umożliwia Ci wzięcie udziału w kursie instruktora wspinaczki sportowej, prowadzonym przez doświadczonego i wykształconego prowadzącego. Twoja pasja może stać się sposobem na zarabianie dodatkowych pieniędzy. Nie czekaj, zapoznaj się z naszą ofertą.

1290 zł

Dlaczego GSA?

Akredytacja EHFA / eREPS

Dzięki akredytacji eREPS możesz po kursie w GSA podjąć pracę w dowolnym kraju Unii Europejskiej oraz wielu innych krajach zachodnich.

Nowoczesny program.

Program tworzony i realizowany przez specjalistów w danej dziedzinie. Dzięki temu masz pewność, że otrzymujesz wiedzę najwyższej jakości, opartą o najnowsze światowe trendy.

Akredytacja Polskiego Związku Trenerów Personalnych.

Kursy realizowane przez GSA spełniają wymogi PZTP i są w pełni akredytowane i akceptowane przez pracodawców w Polsce.

Praktyczne podejście

W GSA mieszamy teorię z praktyką. Wiedzę podręcznikową prezentujemy na przykładach z życia i pracy trenerskiej.

Zapisz się na kurs i zostań instruktorem wspinaczki!

Oprócz kursu instruktora wspinaczki

Inni kursanci wybierali również

taping

Taping

Drobna kontuzja nie musi oznaczać przerw w treningu. Przekonaj się sam.

trójbój siłowy polecany

Trójbój siłowy

Kulturystyka to za mało? Mamy coś, dla prawdziwych wojowników! Sprawdź.

cross trening mini

Cross trening

Szkolenie z cross treningu od podstaw. Sprawdź

dietetyka polecane szkolenie

Dietetyka I

Szkolenie podstawowe z dietetyki i suplementacji. Sprawdź.

akredytacje Global Sport Academy