Kurs instruktora wspinaczki

 

Chcesz wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności? Znajdź swój punkt zaczepienia i zapisz się na kurs instruktora wspinaczki sportowej, a z pewnością osiągniesz zamierzone przez Ciebie cele. Wspinaczka sportowa to dobry pomysł, aby popracować nad kondycją fizyczną, jak i psychiczną. Jeśli tryb twojej pracy jest siedzący, to będzie świetny sposób na zachowanie zdrowego kręgosłupa, poprawę formy oraz rozwinięcie swojej sylwetki. Dzięki nam poznasz bezpieczne techniki pokonywania przeszkód bez ryzyka kontuzji. Nie ma odpowiedniego wieku do uprawiania wspinaczki- każdy jest dobry! Ukończ nasz kurs instruktora wspinaczki, aby móc podjąć pracę na ściankach całej Unii Europejskiej i wespnij się na szczyt kariery.

Poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne wiadomości o kursie.

Wychodzimy naprzeciw Tobie- organizujemy kurs instruktora wspinaczki w dwóch formułach: tygodniowym oraz weekendowym (zaocznym).

Kurs tygodniowy trwa 7 dni (zazwyczaj od poniedziałku do niedzieli). W ostatnim dniu kursu odbywa się egzamin. Kurs jest kursem intensywnym, ze względu na codzienne odbywanie zajęć.

Kurs weekendowy to cztery kolejne weekendy (soboty oraz niedziele). Zajęcia są o nieco mniejszej intensywności. Zakres tematyczny oraz liczba godzin zajęć jest taka sama, jak w przypadku kursu tygodniowego.

Ukończony kurs instruktora wspinaczki sportowej w Global Sport Academy daje Ci szansę na uzyskanie legitymacji instruktorskiej, która jest wydawana w dwóch wersjach językowych- polsko i anglojęzycznej. Dokumenty potwierdza także specjalny certyfikat w języku angielskim.

Wspomniane dokumenty umożliwią Ci podjęcie legalnej pracy na terenie całej Unii Europejskiej, a także będziesz mógł podjąć pracę w ośrodkach rekreacji ze sztuczną ścianką wspinaczkową, centrach rekreacji czy innych wyspecjalizowanych ośrodkach.

W skrócie zdobędziesz:

  • Legitymację instruktora wspinaczki w wersji polskiej i angielskiej,
  • Certyfikat w języku angielskim, aby móc starać się o pracę na terenie Unii Europejskiej,
  • Tytuł instruktora sportu- specjalność instruktor wspinaczki sportowej.

1. Terminologia i wstęp do kursu instruktora wspinaczki
2. Historia dyscypliny. Różnice i analiza pomiędzy rodzajami wspinaczek
3. Uprawnienia instruktorskie. Stopnie szkolenia we wspinaczce sportowej
4. Sztuczne ściany wspinaczkowe. Normy techniczne oraz zasady użytkowania.
5. Bezpieczeństwo jako integralna część na ściance wspinaczkowej
6. Akcesoria do użytkowania na ścinkach. Zasady doboru i użytkowania. Oznakowanie. ABC asekuracji.
7. Nauka i charakterystyka wspinania z dołem – asekuracja dynamiczna i statyczna. Zasady prowadzenia.
8. Drogi wspinaczkowe, sposoby przechodzenia i analiza poziomów trudności.
9. Wybrane techniki linowe, nauka węzłów – możliwe warianty i zastosowanie.
10. Metodyka szkolenia. Nauczanie technik: ruchu, asekuracji, prowadzenia.
11. Zasady organizacji szkolenia wspinaczkowego dla początkujących.
12. Zasady organizacji i prowadzenia treningu wspinaczkowego.
13. Zawody wspinaczkowe. Zasady organizacji i sędziowania. Regulaminy.
W części praktycznej uwzględnione zostanie wspinanie na sztucznej ścianie po drogach o trudności VI do VI.3, jak również sposoby asekuracji, samodzielne przygotowanie zajęć oraz ich poprowadzenie. Sposoby układania dróg wspinaczkowych i rozmaite kwestie organizacyjne dyscypliny, jaką jest wspinaczka sportowa.

Jeśli chcesz zostać uczestnikiem kursu instruktora wspinaczki, powinieneś:

  • mieć ukończone 18 lat
  • posiadać wykształcenie minimum średnie
  • dysponować odpowiednim stanem zdrowia

Kurs instruktora wspinaczki organizujemy dla osób, których pasją jest wspinaczka i które chciałyby same prowadzić zajęcia w roli instruktora i dalej przekazywać swoją wiedzę.

1290 zł

Wiesz już czym jest wspinaczka sportowa i jak dużo możesz dzięki niej zyskać? Przeczytaj poniższe informacje i spróbuj, by się przekonać.

Wspinaczka sportowa to wspaniała, ale i wymagająca dyscyplina. Aby ją uprawiać, potrzebna jest siła fizyczna, duża sprawność ruchowa, determinacja oraz nie może zabraknąć odwagi. Najważniejsza jednak jest technika pokonywania przeszkód, bezpieczeństwo oraz ostrożność. Jeśli to wszystko ze sobą współgra, pozwoli uniknąć wszelakich kontuzji. Wspinaczka sportowa posiada bardzo dużo zalet, ma ogromny wpływ na organizm człowieka oraz jest doskonałą formą rozwoju. Między innymi poprawia koordynację ruchową, gibkość i zwinność oraz rozwija różne partie mięśni- głownie brzucha, ramion i pleców, czyli najważniejsze, które są odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Wspinaczka sportowa doskonale rozładowuje stres oraz polepsza koncentrację. Może być ciekawym sposobem na relaks, fizyczny wysiłek i spalenie zbędnych kalorii. Również wspaniale wpływa ona na kondycję fizyczną oraz psychiczną. Dlatego warto zastanowić się nad kursem instruktora wspinaczki. Elementy wspinaczki wykorzystywane są także w leczniczej rehabilitacji ruchowej, dla osób z różnymi rodzajami zaburzeń rozwoju związanymi z niepełnosprawnością intelektualną (mózgowe porażenie dziecięce, Autyzm, zespół Downa). To znakomita metoda rehabilitacji. Wspinaczka sportowa jest dobrym wyborem, gdy chcesz poprawić swoją formę oraz rozwinąć sylwetkę. To doskonały sposób na zachowanie zdrowego kręgosłupa dla osób, które mają siedzącą pracę. Pracując jako instruktor po kursie instruktora wspinaczki, możesz być pewien, że będziesz potrafił pomagać ludziom dzięki znajomości technik i zasad wspinaczki. Wspinaczka pomaga pokonać własne lęki, słabości i bariery, pozwala nabrać pewności siebie i wiary we własne siły. Uczy ona także odpowiedzialności za innych, zaufania do drugiej osoby oraz pracy w zespole. Tych wszystkich cech będziesz mógł nabyć na kursie instruktora wspinaczki. Wspinaczka sportowa może służyć rozwijaniu samodzielności, pokonywaniu własnych ograniczeń i pracy nad sobą. Po dotarciu na szczyt odczuwa się niezwykłą przyjemność i satysfakcję. Dlatego warto zainwestować w siebie i odbyć kurs instruktora wspinaczki. Wspinaczka sportowa może być początkiem do podjęcia innego rodzaju wspinaczki, której odmian jest wiele. Wyróżniamy między innymi wspinanie tradycyjne, górskie, hakowe czy wielowyciągowe. Do każdego z nich potrzebny jest odpowiedni ubiór i sprzęt. O różnicach dowiesz się na kursie instruktora wspinaczki. Bardzo ważną kwestią jest rozgrzewka zrobiona przed wspinaczką, a po niej rozciągnięcie ścięgien i mięśni, bez tego łatwo jest o kontuzje.

Aby sięgnąć po wiele więcej bezcennych informacji, zapisz się na nasz kurs instruktora wspinaczki.

Global Sport Academy umożliwia Ci wzięcie udziału w kursie instruktora wspinaczki sportowej, prowadzonym przez doświadczonego i wykształconego prowadzącego. Twoja pasja może stać się sposobem na zarabianie dodatkowych pieniędzy. Nie czekaj, zapoznaj się z naszą ofertą.

DLACZEGO GSA?

  1. Niecenione doświadczenie w branży szkoleniowej wynikające z długoletniej działalności w zakresie kursów instruktora wspinaczki na terenie całej Polski.
  2. Wybitna kadra dydaktyczna specjalizująca się w wspinaczce sportowej jak i skałkowej. Doświadczenie trenerskie jako trenerzy reprezentacji polski i członkowie Polskiej Komisji Wspinaczki Sportowej. Współpracownicy Polskiego Związku Alpinizmu.
  3. Program szkolenia spełniający najwyższe standardy i wymogi kształcenia w zakresie kursów instruktora wspinaczki. Pozwalający na wykonywanie pracy w zawodzie na terenie całej Unii Europejskiej.
  4. Hospitacje zajęć i praktyki w ramach realizacji jednej trzeciej kursu instruktora pływania. Dzięki nim kursanci nauczą się na własnej skórze prowadzić zajęcia na osobach trzecich.

INNE SZKOLENIA

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

TOP