Kurs instruktora pływania Kraków

 • kurs instruktora pływania
  21/09 do 27/09/2020, Kraków

  Kurs instruktora pływania - Kraków

 • kurs instruktora pływania
  28/09 do 04/09/2020, Wrocław

  Kurs instruktora pływania - Wrocław

Kurs instruktora pływania

Chciałbyś płynnie i bez przeszkód osiągnąć sukces? Często zatapiasz się w marzeniach, które przecież mogą stać się realne? Rzucamy Ci koło ratunkowe, którym jest kurs instruktora pływania. Nasze uprawnienie instruktorskie pozwoli Ci wypłynąć na szerokie wody. Dzięki niemu będziesz miał możliwość między innymi prowadzić własną szkołę pływania, organizować imprezy pływackie, zatrudnić się na basenie czy w obiekcie SPA. Kurs instruktora pływania to wbrew pozorom szeroki wachlarz usług, który możesz zaoferować swoim przyszłym klientom, zaczynając od zajęć już dla niemowlaków. Przecież sam wiesz, że na naukę pływania nigdy nie jest za późno ani za wcześnie. Zapisz się na kurs, a może to właśnie spod twoich rąk wypłynie przyszły mistrz świata w pływaniu.

Poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne wiadomości o kursie.

Aby umożliwić każdemu wzięcie udziału w kursie, realizujemy go w dwóch formułach, które nie różnią się między sobą zakresem tematycznym i liczbą godzin.

Możesz wybrać kurs tygodniowy, który trwa siedem dni (od poniedziałku do niedzieli) lub formę weekendową, czyli taką, w której zajęcia odbywają się przez cztery kolejne weekendy.

Gdy ukończysz kurs instruktora pływania w Global Sport Academy, będziesz miał możliwość uzyskać legitymację instruktorską, którą wydajemy w dwóch wersjach językowych- polskim i angielskim. To wszystko zostaje potwierdzone przez specjalny certyfikat w języku angielskim.

Dzięki tym dokumentom będziesz miał możliwość rozpocząć legalną pracę na terenie Unii Europejskiej. Niniejszy kurs przygotuje Cię do podjęcia pracy w różnego rodzaju ośrodkach sportowo- rekreacyjnych. Dzięki niemu możesz między innymi być instruktorem na basenie, w obiekcie SPA,  jak również prowadzić własną szkołę pływania.

Pokrótce, dzięki kursowi zdobędziesz:

 • Legitymację instruktora pływania w wersji polskiej i angielskiej,
 • Certyfikat w języku angielskim, aby móc starać się o pracę na terenie Unii Europejskiej,
 • Tytuł instruktora sportu – specjalność instruktor pływania.

A co najważniejsze, przekażemy Ci najistotniejszą wiedzę w tej dziedzinie.

 1. Analiza technik pływackich. Style sportowe i rekreacyjne.
 2. Charakterystyka skoków i nawrotów.
 3. Prawidłowa rozgrzewka wraz z umiejętnością oswajania się ze środowiskiem wodnym.
 4. Podstawy w nauce pływania dla różnych grup wiekowych
 5. Psychologia pływania. Dydaktyka oraz niezbędne narzędzia do pracy instruktora pływania.
 6. Bezpieczeństwo i odpowiedzialność cywilno-karna w ramach prowadzenia zajęć
 7. Przygotowanie ogólnorozwojowe
 8. Anatomia funkcjonalna w aparacie ruchu
 9. Nauka oddychania i koordynacja ruchów
 10. Przepisy i regulaminy pracy instruktorskiej z zakresu nauki pływania
 11. Podstawowe cechy środowiska wodnego
 12. Charakterystyka i rodzaje treningu pływackiego
 13. Techniki pływania w wodach : płytkich i głębokich
 14. Techniki pływackie i ich analiza
 15. Technika skoków startowych
 16. Technika nurkowania
 17. Analiza i wykorzystanie sprzętu treningowego w wodzie
 18. Prozdrowotne aspekty pływania
 19. Dysfunkcje ruchowe a środowisko wodne
 20. Metodyka pracy instruktora pływania
 21. Podstawy ratownictwa wodnego
 22. Elementy pierwszej pomocy przedmedycznej

Na kurs instruktora pływania mogą przyjść osoby, które:

 • mają ukończone 18 lat,
 • posiadają wykształcenie minimum średnie,
 • potrafią pływać co najmniej trzema stylami.

Osoby, które chcą wziąć udział w kursie instruktora pływania nie powinny mieć problemów z poruszaniem się w wodzie.

Kurs instruktora pływania kończy się egzaminem teoretyczno-praktycznym i odbywa się w ostatnim dniu szkolenia.

1290 zł

 • 20/09 do 26/09/2020, Kraków, tygodniowy
 • 27/09 do 04/09/2020, Wrocław, tygodniowy

Kurs instruktora pływania w Global Sport Academy to bardzo dobry wybór, jeśli chcesz wypłynąć na szerokie wody.

Pływanie jest chyba mało docenianym sposobem na aktywność fizyczną i spędzanie wolnego czasu. Posiada ono wiele pozytywnie wpływających korzyści na nasze ciało i zdrowie, do których przywiązujemy w ówczesnych czasach coraz większą wagę. Ważnym zagadnieniem jest anatomia funkcjonalna w aparacie ruchu. Pływanie angażuje niemal wszystkie mięśnie, pozwala wyrzeźbić zgrabną sylwetkę oraz podkręca metabolizm. Woda odciąża stawy i kręgosłup, dlatego to doskonała forma aktywności ruchowej dla osób otyłych oraz sposób rehabilitacji przy dysfunkcjach ruchowych. Na kąpielisku nie ryzykujesz tak bardzo kontuzji, jak na lądzie. Na kursie instruktora pływania dowiesz się o wiele więcej na temat prozdrowotnych aspektów pływania oraz o przygotowaniu ogólnorozwojowym. Przy każdym stylu pływackim, czy to rekreacyjnym czy sportowym, stosowana jest odpowiednia technika. Instruktor pływania powinien umiejętnie poradzić sobie z wyeliminowaniem błędów u swoich podopiecznych. Istotne jest, aby zwrócić na to uwagę już na samym początku, by nie doszło do przyswojenia złych nawyków. Jeśli chcesz się tego nauczyć, zapisz się do nas na kurs instruktora pływania. Praca w tym zawodzie wymaga ciągłego skupienia i czuwania nad bezpieczeństwem uczestników. Dlatego niezmiernie ważne jest, aby poznać podstawy ratownictwa medycznego, jak i elementy pierwszej pomocy przedmedycznej.  Instruktor powinien mieć świadomość odpowiedzialności cywilno-karnej w ramach prowadzenia przez niego zajęć. Aby podjąć tę pracę musimy zapoznać się z przepisami i regulaminem pracy instruktorskiej z zakresu nauki pływania. Dlatego warto uczestniczyć w organizowanym przez nas kursie instruktora pływania, aby dowiedzieć się o tych bardzo istotnych kwestiach. Wskazane jest, by instruktor potrafił zadbać o atrakcyjność oraz urozmaicenie zajęć. Może w tym pomóc analiza i wykorzystanie sprzętu treningowego w wodzie. Unikając monotonii sprawiamy, że podopieczni z chęcią i zainteresowaniem przychodzą na kolejne zajęcia oraz być może również są zauważalne szybsze efekty w nauce. Właśnie między innymi umiejętności poprowadzenia zajęć w rozmaity sposób i z różnego rodzaju sprzętem, nabędziesz na kursie instruktora pływania. Wydawałoby się, że pływanie to tylko poruszanie się w wodzie, a przecież, tak jak w innych dyscyplinach, przed podjęciem aktywności trzeba zadbać o prawidłową rozgrzewkę i oswojenie się ze środowiskiem wodnym, którego przybliżymy Ci podstawowe cechy. Co więcej fundamentem jest nauka oddychania i koordynacja ruchów. Istnieją także przeróżne techniki pływackie, nurkowania, nawrotów, skoków startowych oraz pływania w wodach głębokich i płytkich. Na naukę pływania nigdy nie jest za późno ani za wcześnie. Inaczej będą wyglądać lekcje dla różnych grup wiekowych. O ich różnicach z pewnością dowiesz się na kursie instruktora pływania.

Szkolenie w Global Sport Academy to kompendium wiedzy, które da Ci niezbędne umiejętności. Już pewnie dobrze wiesz, że czujesz się jak ryba w wodzie i chciałbyś, aby tak samo czuli się pozostali. Mamy nadzieję, że dzięki zajęciom na kursie instruktora pływania, sam zapewnisz swoim podopiecznym relaks, a może to właśnie dzięki Tobie, ktoś pozbędzie się lęku i stresu przed wodą.

DLACZEGO GSA?

 1. Niecenione doświadczenie w branży szkoleniowej wynikające z długoletniej działalności w zakresie kursów instruktora pływania na terenie całej Polski.
 2. Wybitna kadra dydaktyczna specjalizująca się w metodyce pływania a także praktyce działań z dziećmi i zawodnikami. Wykładowcy to byli kadrowicze z osiągnięciami na arenie ogólnopolskiej. Obecnie trenerzy na stałe prowadzący zajęcia w swoich szkółkach pływackich.
 3. Program szkolenia spełniający najwyższe standardy i wymogi kształcenia w zakresie kursów instruktora pływania. Pozwalający na wykonywanie pracy w zawodzie na terenie całej Unii Europejskiej.
 4. Hospitacje zajęć i praktyki w ramach realizacji jednej trzeciej kursu instruktora pływania. Dzięki nim kursanci nauczą się na własnej skórze prowadzić zajęcia na osobach trzecich.

INNE SZKOLENIA

FACEBOOK

542

INSTAGRAM

632

YOU TUBE

TOP