• kurs instruktora fitness
  03/02 do 09/02/2020

  Kurs instruktora
  fitness I - Kraków

 • kurs instruktora fitness
  10/02 do 15/02/2020 Wrocław

  Kurs instruktora
  fitness I - Wrocław

Kurs instruktora fitness I

Uwielbiasz muzykę i ćwiczenia? Chciałbyś połączyć te dwie pasje? Zapisz się na kurs instruktora fitness w Global Sport Academy, a my pomożemy Ci powiązać przyjemne z pożytecznym. Dzięki niemu będziesz mógł w końcu sam poprowadzić zajęcia w klubach fitness, obiektach SPA, siłowniach, centrach sportowych w Polsce oraz za granicą czy nawet otworzyć własną działalność gospodarczą. Nauczymy Cię pracy z muzyką, prowadzenia rozgrzewki przy poszczególnych rodzajach zajęć oraz tworzenia choreografii. Poruszymy temat anatomii funkcjonalnej człowieka, treningu wzmacniającego mięśnie czy stretchingu. Oczywiście wiedzę teoretyczną połączymy z praktyką, która jest przecież o wiele cenniejsza. Nie ma na co czekać, zapisz się już dziś!

Poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne wiadomości o kursie.

Kurs instruktora fitness odbywa się w dwóch formułach.

Pierwsza opcja to kurs tygodniowy, czyli zajęcia, które odbywają się przez siedem kolejnych dni (od poniedziałku do niedzieli).

Jeśli ta opcja Ci nie odpowiada, jest jeszcze druga w formie weekendowej. Ten kurs odbywa się przez cztery kolejne weekendy. To dobra alternatywa dla osób, które nie mogą wybrać kursu w formie tygodniowej.

Zakres tematyczny oraz liczba godzin zajęć w obu przypadkach jest taka sama.

Kurs instruktora fitness ukończony w Global Sport Academy daje możliwość uzyskania legitymacji instruktorskiej, która jest wydawana w dwóch wersjach językowych- polsko i anglojęzycznej. Dokumenty potwierdzone są przez specjalny certyfikat w języku angielskim.

Wyżej wymieniony komplet pozwoli Ci podjąć legalną pracę na terenie Unii Europejskiej. Organizowany przez nas kurs instruktora fitness przygotowuje do podjęcia pracy w różnego rodzaju

Podsumowując, zdobędziesz:

 • Legitymację instruktora fitness w wersji polskiej i angielskiej
 • Certyfikat w języku angielskim, aby móc starać się o pracę na terenie Unii Europejskiej
 • Tytuł instruktora sportu – specjalność instruktor fitness level I

Oraz oczywiście niezbędną wiedzę.

1. Charakterystyka zajęć fitness
– podział zajęć
– schemat podstawowych form zajęć
– omówienie zaawansowanych form zajęć
2. Muzyka w zajęciach fitness
– rola muzyki w zajęciach fitness
praktyczna nauka pracy z muzyką
3. Rozgrzewka w zajęciach fitness
– charakterystyka rozgrzewki w poszczególnych rodzajach zajęć
tworzenie schematu rozgrzewki do poszczególnych rodzajów zajęć
praktyczna nauka prowadzenia rozgrzewki
4. Choreografa w zajęciach fitness
– charakterystyka zajęć o charakterze choreograficznym
– metodyka prowadzenia zajęć choreograficznych
nauka tworzenia choreografii dwiema metodami
praktyczna nauka prowadzenia zajęć choreograficznych
5. Trening wzmacniający mięśnie
– charakterystyka zajęć o charakterze wzmacniającym
– metodyka prowadzenia zajęć wzmacniających
– zasady budowania lekcji wzmacniającej
omówienie ćwiczeń w podziale na grupy mięśniowe
omówienie przeciwwskazań zdrowotnych
nauka techniki wykonywania ćwiczeń
praktyczna nauka prowadzenia zajęć wzmacniających
6. Stretching
– rola stretchingu w zajęciach fitness
– metodyka prowadzenia stretchingu w zajęciach fitness
omówienie ćwiczeń w podziale ta grupy mięśniowe
nauka techniki wykonywania ćwiczeń
praktyczna nauka prowadzenia zajęć wzmacniających
7. Anatomia futkcjonalna człowieka
– Osie i płaszczyzny ruchu.
– Układ kostny jako narząd ruchu.
– Budowa kości.
– Kręgosłup jako całość.
– Układ mięśniowy człowieka.
– Układ więzadłowo-stawowy.

Aby zostać uczestnikiem kursu instruktora fitness, powinieneś:

 • mieć ukończone 18 lat,
 • posiadać wykształcenie minimum średnie,
 • nie mieć przeciwwskazań zdrowotnych do podejmowania zaawansowanych form ruchu.

Kierujemy niniejszy kurs instruktora fitness do osób, których zamiłowaniem jest muzyka i ćwiczenia oraz które pragną zaczerpnąć wiedzę i rozwijać się.

Oczywiście w kursie może uczestniczyć osoba nawet z minimalnym doświadczeniem. Wszystkiego Cię nauczymy.

1290 zł

 • 03/02 do 09/02/2020, Kraków, tygodniowy
 • 10/02 do 15/02/2020, Wrocław, tygodniowy
 • 29/02 d0 22/03/2020, Kraków, weekendowy
 • 29/02 d0 22/03/2020, Wrocław, weekendowy

Kurs instruktora fitness level I to doskonały pomysł, aby zacząć swoją przygodę z fitnessem w roli prowadzącego zajęcia.

Fitness kiedyś kojarzył się głownie z ćwiczeniami wykonującymi w rytm muzyki. Z czasem zaczęto urozmaicać zajęcia tak, aby umożliwić dostosowanie ich do możliwości i oczekiwań każdego klienta. Obecnie to nie tylko rodzaj gimnastyki rekreacyjnej, ale również sportu. Fitness stało się już pewnego rodzaju stylem życia. Celem jest to, aby czuć się dobrze z samym sobą. Na kursie instruktora fitness dowiesz się między innymi o tym, jaki jest podział zajęć fitness oraz jakie są schematy podstawowych i zaawansowanych form zajęć. W pracy instruktora fitness trzeba wykazywać się kreatywnością. Ważne jest, aby każde zajęcia wyglądały inaczej, były zróżnicowane, aby osoby ćwiczące nie były znudzone i sfrustrowane ciągłą monotonią. Musisz zaskakiwać swoich uczestników, by z ciekawością, zainteresowaniem i uśmiechem na twarzy przychodzili na kolejne zajęcia. Istotną rolę przy tego typu ćwiczeniach pełni muzyka. To ona nadaje tempa i rytm. Zaczyna się od wolnej rozgrzewki, część główna przyspiesza i w fazie końcowej znów się uspokaja. Dużo zależy od rodzaju zajęć, specyfiki treningu czy poziomu zaawansowania grupy. Zawsze dobiera się muzykę, pod to, jakie efekty treningu chcemy uzyskać. Praktycznej współpracy z muzyką i nie tylko, nauczysz się na kursie instruktora fitness. W zajęciach fitness, jak i w każdej innej podejmowanej aktywności fizycznej, ważna jest rozgrzewka. Nie powinno się jej bagatelizować. Dzięki niej sam trening będzie skuteczniejszy. Co najważniejsze, rozgrzewka chroni przed kontuzją. Stawy i mięśnie powinny być przygotowane do wzmożonego ruchu. A o tym, jak stworzyć schemat rozgrzewki do poszczególnych rodzajów zajęć, powiemy na kursie instruktora fitness. Pokażemy Ci także, jak prawidłowo przeprowadzić rozgrzewkę przed ćwiczeniami. Istnieją zajęcia, które są prowadzone w formie układów choreograficznych. Mogą być one bardziej lub mniej złożone i różnić się od siebie stopniem intensywności. Niektóre z tych zajęć opierają się na różnego rodzaju krokach tanecznych. Bywają także takie, których rozgrzewka może być przeprowadzona właśnie w formie prostej choreografii. Ćwiczenia z wykorzystaniem układów choreograficznych mogą nie tylko poprawić wydolność czy sylwetkę, ale również doskonale rozwinąć pamięć ruchową. Kurs instruktora fitness pomoże Ci nauczyć się tworzyć choreografie dwiema metodami i prowadzić tego typu ćwiczenia. Wyróżniamy także zajęcia o charakterze wzmacniającym mięśnie i stretching. Na spotkaniu omówimy ich charakterystykę, metody prowadzenia takich zajęć, techniki wykonywania ćwiczeń i przeciwwskazania zdrowotne. Nie możemy zapomnieć o anatomii funkcjonalnej człowieka, która jest bardzo ważna i oczywiście również zostanie rozwinięta.

Po skończeniu kursu instruktora fitness będziesz mógł w końcu samodzielnie, według własnej kreatywności prowadzić zajęcia. To jak, jesteś gotowy? Zapisz się już dziś!

DLACZEGO GSA?

 1. Niecenione doświadczenie w branży szkoleniowej wynikające z długoletniej działalności w zakresie kursów instruktora fitness na terenie całej Polski.
 2. Wybitna kadra dydaktyczna specjalizująca się w metodyce zajęć fitness. Prelegenci konwencji fitnesowych w Polsce.
 3. Program szkolenia podzielony na moduły w zależności od zaawansowania kursantów. Spełniający najwyższe standardy i wymogi kształcenia w zakresie kursów fitness. Pozwalający na wykonywanie pracy w zawodzie na terenie całej Unii Europejskiej.
 4. Hospitacje zajęć i praktyki w ramach realizacji jednej trzeciej kursu instruktora fitness.Dzięki nim kursanci nauczą się na własnej skórze uczestnictwa jak i prowadzenia zajęć grupowych.

INNE SZKOLENIA

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

GÓRA
Chętnie pomożemy :) Napisz do nas