Kurs instruktora fitness

Uczymy zarażać energią

Wybierz termin dla siebie:

 • 24/02/2020 - 01/03/2020 WROCŁAW
 • 20/04/2020 - 26/04/2020 KOSZALIN

Prowadzący: Łukasz Sokołowski

Cena: 1290zł

kurs instruktora fitness

Kurs instruktora fitness Wrocław i Koszalin

Uwielbiasz muzykę i ćwiczenia? Chciałbyś połączyć te dwie pasje? Zapisz się na kurs instruktora fitness w Global Sport Academy, a my pomożemy Ci powiązać przyjemne z pożytecznym. Dzięki niemu będziesz mógł w końcu sam poprowadzić zajęcia w klubach fitness, obiektach SPA, siłowniach, centrach sportowych w Polsce oraz za granicą czy nawet otworzyć własną działalność gospodarczą. Nauczymy Cię pracy z muzyką, prowadzenia rozgrzewki przy poszczególnych rodzajach zajęć oraz tworzenia choreografii. Poruszymy temat anatomii funkcjonalnej człowieka, treningu wzmacniającego mięśnie czy stretchingu. Oczywiście kurs instruktora fitness w Global Sport Academy to przede wszystkim praktyka. Nie ma na co czekać, zapisz się już dziś!

Lubisz się ruszać

Lubisz ludzi

Przekazujesz energię

Ten kurs jest dla Ciebie!

Poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne wiadomości o kursie.

Kurs instruktora fitness odbywa się w dwóch formułach.

Pierwsza opcja to kurs tygodniowy, czyli zajęcia, które odbywają się przez siedem kolejnych dni (od poniedziałku do niedzieli).

Jeśli ta opcja Ci nie odpowiada, jest jeszcze druga w formie weekendowej. Ten kurs odbywa się przez cztery kolejne weekendy. To dobra alternatywa dla osób, które nie mogą wybrać kursu w formie tygodniowej.

Zakres tematyczny oraz liczba godzin zajęć w obu przypadkach jest taka sama.

Kurs instruktora fitness ukończony w Global Sport Academy daje możliwość uzyskania legitymacji instruktorskiej, która jest wydawana w dwóch wersjach językowych- polsko i anglojęzycznej. Dokumenty potwierdzone są przez specjalny certyfikat w języku angielskim.

Wyżej wymieniony komplet pozwoli Ci podjąć legalną pracę na terenie Unii Europejskiej. Organizowany przez nas kurs instruktora fitness przygotowuje do podjęcia pracy w różnego rodzaju klubach fitness, klubach sportowych, szkołach i koloniach.

Podsumowując, zdobędziesz:

 • Legitymację instruktora fitness w wersji polskiej i angielskiej
 • Certyfikat w języku angielskim, aby móc starać się o pracę na terenie Unii Europejskiej
 • Tytuł instruktora sportu – specjalność instruktor fitness level I

Oraz oczywiście niezbędną wiedzę.

1. Charakterystyka zajęć fitness
– podział zajęć
– schemat podstawowych form zajęć
– omówienie zaawansowanych form zajęć

2. Muzyka w zajęciach fitness
– rola muzyki w zajęciach fitness
praktyczna nauka pracy z muzyką

3. Rozgrzewka w zajęciach fitness
– charakterystyka rozgrzewki w poszczególnych rodzajach zajęć
tworzenie schematu rozgrzewki do poszczególnych rodzajów zajęć
praktyczna nauka prowadzenia rozgrzewki

4. Choreografa w zajęciach fitness
– charakterystyka zajęć o charakterze choreograficznym
– metodyka prowadzenia zajęć choreograficznych
nauka tworzenia choreografii dwiema metodami
praktyczna nauka prowadzenia zajęć choreograficznych

5. Trening wzmacniający mięśnie
– charakterystyka zajęć o charakterze wzmacniającym
– metodyka prowadzenia zajęć wzmacniających
– zasady budowania lekcji wzmacniającej
omówienie ćwiczeń w podziale na grupy mięśniowe
omówienie przeciwwskazań zdrowotnych
nauka techniki wykonywania ćwiczeń
praktyczna nauka prowadzenia zajęć wzmacniających

6. Stretching
– rola stretchingu w zajęciach fitness
– metodyka prowadzenia stretchingu w zajęciach fitness
omówienie ćwiczeń w podziale ta grupy mięśniowe
nauka techniki wykonywania ćwiczeń
praktyczna nauka prowadzenia zajęć wzmacniających

7. Anatomia funkcjonalna człowieka
– Osie i płaszczyzny ruchu.
– Układ kostny jako narząd ruchu.
– Budowa kości.
– Kręgosłup jako całość.
– Układ mięśniowy człowieka.
– Układ więzadłowo-stawowy.

Aby zostać uczestnikiem kursu instruktora fitness, powinieneś:

 • mieć ukończone 18 lat,
 • nie mieć przeciwwskazań zdrowotnych do podejmowania zaawansowanych form ruchu.

Kierujemy niniejszy kurs instruktora fitness do osób, których zamiłowaniem jest muzyka i ćwiczenia oraz które pragną zaczerpnąć wiedzę i rozwijać się.

Oczywiście w kursie może uczestniczyć osoba nawet z minimalnym doświadczeniem. Wszystkiego Cię nauczymy.

1290 zł

 • 24/02 do 01/03/2020, Wrocław, tygodniowy

Kurs instruktora fitness level I to doskonały pomysł, aby zacząć swoją przygodę z fitnessem w roli prowadzącego zajęcia.

Fitness kiedyś kojarzył się głownie z ćwiczeniami wykonującymi w rytm muzyki. Z czasem zaczęto urozmaicać zajęcia tak, aby umożliwić dostosowanie ich do możliwości i oczekiwań każdego klienta. Obecnie to nie tylko rodzaj gimnastyki rekreacyjnej, ale również sportu. Fitness stało się już pewnego rodzaju stylem życia. Celem jest to, aby czuć się dobrze z samym sobą. Na kursie instruktora fitness dowiesz się między innymi o tym, jaki jest podział zajęć fitness oraz jakie są schematy podstawowych i zaawansowanych form zajęć. W pracy instruktora fitness trzeba wykazywać się kreatywnością. Ważne jest, aby każde zajęcia wyglądały inaczej, były zróżnicowane, aby osoby ćwiczące nie były znudzone i sfrustrowane ciągłą monotonią. Musisz zaskakiwać swoich uczestników, by z ciekawością, zainteresowaniem i uśmiechem na twarzy przychodzili na kolejne zajęcia. Istotną rolę przy tego typu ćwiczeniach pełni muzyka. To ona nadaje tempa i rytm. Zaczyna się od wolnej rozgrzewki, część główna przyspiesza i w fazie końcowej znów się uspokaja. Dużo zależy od rodzaju zajęć, specyfiki treningu czy poziomu zaawansowania grupy. Zawsze dobiera się muzykę, pod to, jakie efekty treningu chcemy uzyskać. Praktycznej współpracy z muzyką i nie tylko, nauczysz się na kursie instruktora fitness. W zajęciach fitness, jak i w każdej innej podejmowanej aktywności fizycznej, ważna jest rozgrzewka. Nie powinno się jej bagatelizować. Dzięki niej sam trening będzie skuteczniejszy. Co najważniejsze, rozgrzewka chroni przed kontuzją. Stawy i mięśnie powinny być przygotowane do wzmożonego ruchu. A o tym, jak stworzyć schemat rozgrzewki do poszczególnych rodzajów zajęć, powiemy na kursie instruktora fitness. Pokażemy Ci także, jak prawidłowo przeprowadzić rozgrzewkę przed ćwiczeniami. Istnieją zajęcia, które są prowadzone w formie układów choreograficznych. Mogą być one bardziej lub mniej złożone i różnić się od siebie stopniem intensywności. Niektóre z tych zajęć opierają się na różnego rodzaju krokach tanecznych. Bywają także takie, których rozgrzewka może być przeprowadzona właśnie w formie prostej choreografii. Ćwiczenia z wykorzystaniem układów choreograficznych mogą nie tylko poprawić wydolność czy sylwetkę, ale również doskonale rozwinąć pamięć ruchową. Kurs instruktora fitness pomoże Ci nauczyć się tworzyć choreografie dwiema metodami i prowadzić tego typu ćwiczenia. Wyróżniamy także zajęcia o charakterze wzmacniającym mięśnie i stretching. Na spotkaniu omówimy ich charakterystykę, metody prowadzenia takich zajęć, techniki wykonywania ćwiczeń i przeciwwskazania zdrowotne. Nie możemy zapomnieć o anatomii funkcjonalnej człowieka, która jest bardzo ważna i oczywiście również zostanie rozwinięta.

Po skończeniu kursu instruktora fitness będziesz mógł w końcu samodzielnie, według własnej kreatywności prowadzić zajęcia. To jak, jesteś gotowy? Zapisz się już dziś!

DLACZEGO GSA?

 1. Niecenione doświadczenie w branży szkoleniowej wynikające z długoletniej działalności w zakresie kursów instruktora fitness na terenie całej Polski.
 2. Wybitna kadra dydaktyczna specjalizująca się w metodyce zajęć fitness. Prelegenci konwencji fitnesowych w Polsce.
 3. Program szkolenia podzielony na moduły w zależności od zaawansowania kursantów. Spełniający najwyższe standardy i wymogi kształcenia w zakresie kursów fitness. Pozwalający na wykonywanie pracy w zawodzie na terenie całej Unii Europejskiej.
 4. Hospitacje zajęć i praktyki w ramach realizacji jednej trzeciej kursu instruktora fitness.Dzięki nim kursanci nauczą się na własnej skórze uczestnictwa jak i prowadzenia zajęć grupowych.

Mówią o nas

Global Sport Academy IconGlobal Sport Academy

Grabiszyńska 163, Wrocław

5.0 25 reviews

 • Avatar Dominika Z ★★★★★ 2 miesiące temu
  Miałam okazję brać udział w trzech warsztatach prowadzonych przez GSA i z czystym sumieniem polecam. Dawka solidnej wiedzy. Widać, że szkoleniowcy znają się na rzeczy i chętnie dzielą doświadczeniem. Podczas kursu z układania … More planów treningowych nie tylko można posiąść bazową wiedzę, lecz były także poruszane tematy dotyczące np. sytuacji po poważnych urazach. Chłopaki otwierają głowę na trudne przypadki i tłumaczą w jaki sposób należy spojrzeć na kontuzje, aby bezpiecznie poprowadzić trening, jednocześnie pracując nad słabymi punktami. Kompleksowa wiedza i naprawdę profesjonalne podejście. :)
 • Avatar J K ★★★★★ w ostatnim tygodniu
  W ciągu 5 lat robienia kursów i szkoleń w branży sportowej trochę już widziałam i słyszałam dlatego moge z czystym sumieniem polecic GSA ! Drugiej takiej nie znajdziecie 💛
  Jeśli szukacie profesjonalnej kadry, mądrych głów,
  … More dużej dawki wiedzy , fajnej atmosfery i porządnych szkoleń śmiało zapisywać się- miejsc nie ma w nieskończoność 😜
  A bardziej poważnie znam Mateusza 3 lata i trochę od niego wyciągnęłam mądrości (która chętnie oddał) z której korzystam po dzień dzisiejszy jako trener , instruktor A przede wszystkim człowiek który pracuje z drugim człowiekiem i dalej sprzedaje notatki zapisane z kilku szkoleń na których mogłam być A było ich kilka
  Bez zastanowienia Polecam i mocno pozdrawiam cale GSA 🖐
 • Avatar Bart Swayze ★★★★★ w ostatnim tygodniu
  Global Sport Academy utrzymuje wysoki poziom szkoleń na trenera personalnego, kadra jest sympatyczna i kontaktowa. Prowadzący posiadają wiedzę z anatomii człowieka oraz biomechaniki ruchu. GSA jest dobrym startem, dla każdego kto … More zaczyna przygodę z narządem ruchu, czyt. człowiekiem. Piona.

Szkoliliśmy instruktorów takich marek

trenerzy po kursie GSA

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

GÓRA
Chętnie pomożemy :) Napisz do nas