Aktualne kursy instruktora fitness

  • Kraków, 21.01. do 27.01.2019, tygodniowy
  • Wrocław, 28.01. do 03.02.2019, tygodniowy

Uwielbiasz muzykę i ćwiczenia? Chciałbyś połączyć te dwie pasje? Zapisz się na kurs instruktora fitness w Global Sport Academy, a my pomożemy Ci powiązać przyjemne z pożytecznym. Dzięki niemu będziesz mógł w końcu sam poprowadzić zajęcia w klubach fitness, obiektach SPA, siłowniach, centrach sportowych w Polsce oraz za granicą czy nawet otworzyć własną działalność gospodarczą. Nauczymy Cię pracy z muzyką, prowadzenia rozgrzewki przy poszczególnych rodzajach zajęć oraz tworzenia choreografii. Poruszymy temat anatomii funkcjonalnej człowieka, treningu wzmacniającego mięśnie czy stretchingu. Oczywiście wiedzę teoretyczną połączymy z praktyką, która jest przecież o wiele cenniejsza. Nie ma na co czekać, zapisz się już dziś!

kurs intruktora fitness

Informacje o Kursie instruktora fitness poziom I

poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne wiadomości o szkoleniu

Aby zostać uczestnikiem kursu instruktora fitness, powinieneś:

  • mieć ukończone 18 lat,
  • posiadać wykształcenie minimum średnie,
  • nie mieć przeciwwskazań zdrowotnych do podejmowania zaawansowanych form ruchu.

Kierujemy niniejszy kurs instruktora fitness do osób, których zamiłowaniem jest muzyka i ćwiczenia oraz które pragną zaczerpnąć wiedzę i rozwijać się.

Oczywiście w kursie może uczestniczyć osoba nawet z minimalnym doświadczeniem. Wszystkiego Cię nauczymy.

1. Charakterystyka zajęć fitness
– podział zajęć
– schemat podstawowych form zajęć
– omówienie zaawansowanych form zajęć
2. Muzyka w zajęciach fttesss
– rola muzyki w zajęciach fttess
– praktyczta tauka pracy z muzyką
3. Rozgrzewka w zajęciach fttess
– charakterystyka rozgrzewki w poszczególtych rodzajach zajęć
– tworzetie schematu rozgrzewki do poszczególtych rodzajów zajęć
– praktyczta tauka prowadzetia rozgrzewki
4. Choreografa w zajęciach fttesss
– charakterystyka zajęć o charakterze choreografcztym
– metodyka prowadzetia zajęć choreografcztych
– tauka tworzetia choreografi dwiema metodami
– praktyczta tauka prowadzetia zajęć choreografcztych
5. Tretitg wzmactiający mięśties
– charakterystyka zajęć o charakterze wzmactiającym
– metodyka prowadzetia zajęć wzmactiających
– zasady budowatia lekcji wzmactiającej
– omówietie ćwiczeń w podziale ta grupy mięśtiowe
– omówietie przeciwwskazań zdrowottych
– tauka techtiki wykotywatia ćwiczeń
– praktyczta tauka prowadzetia zajęć wzmactiających
6. Stretchitgs
– rola stretchitgu w zajęciach fttess
– metodyka prowadzetia stretchitgu w zajęciach fttess
– omówietie ćwiczeń w podziale ta grupy mięśtiowe
– tauka techtiki wykotywatia ćwiczeń
– praktyczta tauka prowadzetia zajęć wzmactiających
7. Atatomia futkcjotalta człowieka
– Osie i płaszczyzty ruchu.
– Układ kostty jako tarząd ruchu.
– Budowa kości.
– Kręgosłup jako całość.
– Układ mięśtiowy człowieka.
– Układ więzadłowo-stawowy.

1290 zł

Kurs instruktora fitness odbywa się w dwóch formułach.

Pierwsza opcja to kurs tygodniowy, czyli zajęcia, które odbywają się przez siedem kolejnych dni (od poniedziałku do niedzieli).

Jeśli ta opcja Ci nie odpowiada, jest jeszcze druga w formie weekendowej. Ten kurs odbywa się przez cztery kolejne weekendy. To dobra alternatywa dla osób, które nie mogą wybrać kursu w formie tygodniowej.

Zakres tematyczny oraz liczba godzin zajęć w obu przypadkach jest taka sama.

Do kogo adresowane jest szkolenie?

Szkolenie na poziomie I jest szkoleniem podstawowym, wprowadzającym w świat dietetyki. Przedstawia różnice i zależności pomiędzy makroskładnikami oraz podstawy komponowania planów dietetycznych. Jest skierowane do wszystkich osób, pragnących wkroczyć w świat szeroko pojętej dietetyki. Jest to szkolenie dla każdego.

Czy kurs może być refundowany przez Urząd Pracy?

Współpracujemy z Urzędami Pracy w całej Polsce. Przypominamy jednak, iż każdy Urząd Pracy ma swoje wytyczne oraz wymagania względem placówek szkoleniowych, dlatego najlepiej będzie, gdy w tej sprawie skontaktujesz się najpierw ze swoim Urzędem.

Kiedy otrzymam harmonogram zajęć?

Harmonogramy kursu wysyłamy najpóźniej na 3 dni przed planowanym rozpoczęciem kursu lub szkolenia na skrzynkę mailową, którą podałeś podczas dokonywania zgłoszenia.

Czy mogę otrzymać fakturę za szkolenie z dietetyki?

Tak. Global Sport Academy może Ci wystawić fakturę. W tej sprawie kontaktuj się bezpośrednio z obsługą kursanta.

Kurs instruktora fitness level I to doskonały pomysł, aby zacząć swoją przygodę z fitnessem w roli prowadzącego zajęcia.

Fitness kiedyś kojarzył się głownie z ćwiczeniami wykonującymi w rytm muzyki. Z czasem zaczęto urozmaicać zajęcia tak, aby umożliwić dostosowanie ich do możliwości i oczekiwań każdego klienta. Obecnie to nie tylko rodzaj gimnastyki rekreacyjnej, ale również sportu. Fitness stało się już pewnego rodzaju stylem życia. Celem jest to, aby czuć się dobrze z samym sobą. Na kursie instruktora fitness dowiesz się między innymi o tym, jaki jest podział zajęć fitness oraz jakie są schematy podstawowych i zaawansowanych form zajęć. W pracy instruktora fitness trzeba wykazywać się kreatywnością. Ważne jest, aby każde zajęcia wyglądały inaczej, były zróżnicowane, aby osoby ćwiczące nie były znudzone i sfrustrowane ciągłą monotonią. Musisz zaskakiwać swoich uczestników, by z ciekawością, zainteresowaniem i uśmiechem na twarzy przychodzili na kolejne zajęcia. Istotną rolę przy tego typu ćwiczeniach pełni muzyka. To ona nadaje tempa i rytm. Zaczyna się od wolnej rozgrzewki, część główna przyspiesza i w fazie końcowej znów się uspokaja. Dużo zależy od rodzaju zajęć, specyfiki treningu czy poziomu zaawansowania grupy. Zawsze dobiera się muzykę, pod to, jakie efekty treningu chcemy uzyskać. Praktycznej współpracy z muzyką i nie tylko, nauczysz się na kursie instruktora fitness. W zajęciach fitness, jak i w każdej innej podejmowanej aktywności fizycznej, ważna jest rozgrzewka. Nie powinno się jej bagatelizować. Dzięki niej sam trening będzie skuteczniejszy. Co najważniejsze, rozgrzewka chroni przed kontuzją. Stawy i mięśnie powinny być przygotowane do wzmożonego ruchu. A o tym, jak stworzyć schemat rozgrzewki do poszczególnych rodzajów zajęć, powiemy na kursie instruktora fitness. Pokażemy Ci także, jak prawidłowo przeprowadzić rozgrzewkę przed ćwiczeniami. Istnieją zajęcia, które są prowadzone w formie układów choreograficznych. Mogą być one bardziej lub mniej złożone i różnić się od siebie stopniem intensywności. Niektóre z tych zajęć opierają się na różnego rodzaju krokach tanecznych. Bywają także takie, których rozgrzewka może być przeprowadzona właśnie w formie prostej choreografii. Ćwiczenia z wykorzystaniem układów choreograficznych mogą nie tylko poprawić wydolność czy sylwetkę, ale również doskonale rozwinąć pamięć ruchową. Kurs instruktora fitness pomoże Ci nauczyć się tworzyć choreografie dwiema metodami i prowadzić tego typu ćwiczenia. Wyróżniamy także zajęcia o charakterze wzmacniającym mięśnie i stretching. Na spotkaniu omówimy ich charakterystykę, metody prowadzenia takich zajęć, techniki wykonywania ćwiczeń i przeciwwskazania zdrowotne. Nie możemy zapomnieć o anatomii funkcjonalnej człowieka, która jest bardzo ważna i oczywiście również zostanie rozwinięta.

Po skończeniu kursu instruktora fitness będziesz mógł w końcu samodzielnie, według własnej kreatywności prowadzić zajęcia. To jak, jesteś gotowy? Zapisz się już dziś!

Kurs instruktora fitness ukończony w Global Sport Academy daje możliwość uzyskania legitymacji instruktorskiej, która jest wydawana w dwóch wersjach językowych- polsko i anglojęzycznej. Dokumenty potwierdzone są przez specjalny certyfikat w języku angielskim.

Wyżej wymieniony komplet pozwoli Ci podjąć legalną pracę na terenie Unii Europejskiej. Organizowany przez nas kurs instruktora fitness przygotowuje do podjęcia pracy w różnego rodzaju

Podsumowując, zdobędziesz:

  • Legitymację instruktora fitness w wersji polskiej i angielskiej
  • Certyfikat w języku angielskim, aby móc starać się o pracę na terenie Unii Europejskiej
  • Tytuł instruktora sportu – specjalność instruktor fitness level I

Oraz oczywiście niezbędną wiedzę.

Dlaczego GSA?

Akredytacja EHFA / eREPS

Dzięki akredytacji eREPS możesz po kursie w GSA podjąć pracę w dowolnym kraju Unii Europejskiej oraz wielu innych krajach zachodnich.

Nowoczesny program.

Program tworzony i realizowany przez specjalistów w danej dziedzinie. Dzięki temu masz pewność, że otrzymujesz wiedzę najwyższej jakości, opartą o najnowsze światowe trendy.

Akredytacja Polskiego Związku Trenerów Personalnych.

Kursy realizowane przez GSA spełniają wymogi PZTP i są w pełni akredytowane i akceptowane przez pracodawców w Polsce.

Praktyczne podejście

W GSA kompilujemy teorię z praktyką.

Zapisz się na szkolenie i samodzielnie komponuj diety

dietetyka szkolenie

Taping

Drobna kontuzja nie musi oznaczać przerw w treningu. Przekonaj się sam.

trójbój siłowy polecany

Trójbój siłowy

Kulturystyka to za mało? Mamy coś, dla prawdziwych wojowników! Sprawdź.

Kurs trenera personalnego

Przyjdź i zdobądź legitymację trenera personalnego. Zapisz się.

cross trening mini

Cross trening

Szkolenie wprowadzające w świat cross treningu. Sprawdź.

akredytacje Global Sport Academy