Kurs instruktora fitness

Uczymy zarażać energią

Wybierz termin dla siebie:

 • 14/11/2020 - 06/12/2020 WROCŁAW

Prowadzący: Łukasz Sokołowski

Cena: 1290zł

kurs instruktora fitness

Kurs instruktora fitness Wrocław

Uwielbiasz muzykę i ćwiczenia? Chciałbyś połączyć te dwie pasje? Zapisz się na kurs instruktora fitness w Global Sport Academy, a my pomożemy Ci powiązać przyjemne z pożytecznym. Dzięki niemu będziesz mógł w końcu sam poprowadzić zajęcia w klubach fitness, obiektach SPA, siłowniach, centrach sportowych w Polsce oraz za granicą czy nawet otworzyć własną działalność gospodarczą. Nauczymy Cię pracy z muzyką, prowadzenia rozgrzewki przy poszczególnych rodzajach zajęć oraz tworzenia choreografii. Poruszymy temat anatomii funkcjonalnej człowieka, treningu wzmacniającego mięśnie czy stretchingu. Oczywiście kurs instruktora fitness w Global Sport Academy to przede wszystkim praktyka. Nie ma na co czekać, zapisz się już dziś!

Lubisz się ruszać

Lubisz ludzi

Przekazujesz energię

Ten kurs jest dla Ciebie!

Poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne wiadomości o kursie.

Kurs instruktora fitness odbywa się w dwóch formułach.

Pierwsza opcja to kurs tygodniowy, czyli zajęcia, które odbywają się przez siedem kolejnych dni (od poniedziałku do niedzieli).

Jeśli ta opcja Ci nie odpowiada, jest jeszcze druga w formie weekendowej. Ten kurs odbywa się przez cztery kolejne weekendy. To dobra alternatywa dla osób, które nie mogą wybrać kursu w formie tygodniowej.

Zakres tematyczny oraz liczba godzin zajęć w obu przypadkach jest taka sama.

Kurs instruktora fitness ukończony w Global Sport Academy daje możliwość uzyskania legitymacji instruktorskiej, która jest wydawana w dwóch wersjach językowych- polsko i anglojęzycznej. Dokumenty potwierdzone są przez specjalny certyfikat w języku angielskim.

Wyżej wymieniony komplet pozwoli Ci podjąć legalną pracę na terenie Unii Europejskiej. Organizowany przez nas kurs instruktora fitness przygotowuje do podjęcia pracy w różnego rodzaju klubach fitness, klubach sportowych, szkołach i koloniach.

Podsumowując, zdobędziesz:

 • Legitymację instruktora fitness w wersji polskiej i angielskiej
 • Certyfikat w języku angielskim, aby móc starać się o pracę na terenie Unii Europejskiej
 • Tytuł instruktora sportu – specjalność instruktor fitness level I

Oraz oczywiście niezbędną wiedzę.

1. Charakterystyka zajęć fitness
– podział zajęć
– schemat podstawowych form zajęć
– omówienie zaawansowanych form zajęć

2. Muzyka w zajęciach fitness
– rola muzyki w zajęciach fitness
– praktyczna nauka pracy z muzyką

3. Podstawy aerobiku na podłodze
– nauka kroków podstawowych oraz modyfikacji
– tworzenie schematu rozgrzewki do poszczególnych rodzajów zajęć
– tworzenie prostych układów choreograficznych

4. Podstawy aerobiku na stepie
– nauka kroków podstawowych na stepie 
– tworzenie schematu rozgrzewki oraz treningu cardio na stepie
– tworzenie prostych układów choreograficznych na stepie

5. Trening wzmacniający mięśnie
– charakterystyka zajęć o charakterze wzmacniającym
– metodyka prowadzenia zajęć wzmacniających
– zasady budowania lekcji wzmacniającej
– omówienie ćwiczeń w podziale na grupy mięśniowe
– omówienie przeciwwskazań zdrowotnych
– nauka techniki wykonywania ćwiczeń
– praktyczna nauka prowadzenia zajęć wzmacniających

6. Stretching
– rola stretchingu w zajęciach fitness
– metodyka prowadzenia stretchingu w zajęciach fitness
– omówienie ćwiczeń w podziale ta grupy mięśniowe
– nauka techniki wykonywania ćwiczeń
– praktyczna nauka prowadzenia zajęć rozciągających

7. Anatomia funkcjonalna człowieka
– Osie i płaszczyzny ruchu.
– Układ kostny jako narząd ruchu.
– Budowa kości.
– Kręgosłup jako całość.
– Układ mięśniowy człowieka.
– Układ więzadłowo-stawowy.

Aby zostać uczestnikiem kursu instruktora fitness, powinieneś:

 • mieć ukończone 18 lat,
 • nie mieć przeciwwskazań zdrowotnych do podejmowania zaawansowanych form ruchu.

Kierujemy niniejszy kurs instruktora fitness do osób, których zamiłowaniem jest muzyka i ćwiczenia oraz które pragną zaczerpnąć wiedzę i rozwijać się.

Oczywiście w kursie może uczestniczyć osoba nawet z minimalnym doświadczeniem. Wszystkiego Cię nauczymy.

1290 zł

 • 14/11/2020 - 06/12/2020 WROCŁAW

Kurs instruktora fitness to doskonały pomysł, aby zacząć swoją przygodę z fitnessem w roli prowadzącego zajęcia.

Fitness kiedyś kojarzył się głownie z ćwiczeniami wykonującymi w rytm muzyki. Z czasem zaczęto urozmaicać zajęcia tak, aby umożliwić dostosowanie ich do możliwości i oczekiwań każdego klienta. Obecnie to nie tylko rodzaj gimnastyki rekreacyjnej, ale również sportu. Fitness stało się już pewnego rodzaju stylem życia. Celem jest to, aby czuć się dobrze z samym sobą. Na kursie instruktora fitness dowiesz się między innymi o tym, jaki jest podział zajęć fitness oraz jakie są schematy podstawowych i zaawansowanych form zajęć. W pracy instruktora fitness trzeba wykazywać się kreatywnością. Ważne jest, aby każde zajęcia wyglądały inaczej, były zróżnicowane, aby osoby ćwiczące nie były znudzone i sfrustrowane ciągłą monotonią. Musisz zaskakiwać swoich uczestników, by z ciekawością, zainteresowaniem i uśmiechem na twarzy przychodzili na kolejne zajęcia. Istotną rolę przy tego typu ćwiczeniach pełni muzyka. To ona nadaje tempa i rytm. Zaczyna się od wolnej rozgrzewki, część główna przyspiesza i w fazie końcowej znów się uspokaja. Dużo zależy od rodzaju zajęć, specyfiki treningu czy poziomu zaawansowania grupy. Zawsze dobiera się muzykę, pod to, jakie efekty treningu chcemy uzyskać. Praktycznej współpracy z muzyką i nie tylko, nauczysz się na kursie instruktora fitness. W zajęciach fitness, jak i w każdej innej podejmowanej aktywności fizycznej, ważna jest rozgrzewka. Nie powinno się jej bagatelizować. Dzięki niej sam trening będzie skuteczniejszy. Co najważniejsze, rozgrzewka chroni przed kontuzją. Stawy i mięśnie powinny być przygotowane do wzmożonego ruchu. A o tym, jak stworzyć schemat rozgrzewki do poszczególnych rodzajów zajęć, powiemy na kursie instruktora fitness. Pokażemy Ci także, jak prawidłowo przeprowadzić rozgrzewkę przed ćwiczeniami. Istnieją zajęcia, które są prowadzone w formie układów choreograficznych. Mogą być one bardziej lub mniej złożone i różnić się od siebie stopniem intensywności. Niektóre z tych zajęć opierają się na różnego rodzaju krokach tanecznych. Bywają także takie, których rozgrzewka może być przeprowadzona właśnie w formie prostej choreografii. Ćwiczenia z wykorzystaniem układów choreograficznych mogą nie tylko poprawić wydolność czy sylwetkę, ale również doskonale rozwinąć pamięć ruchową. Kurs instruktora fitness pomoże Ci nauczyć się tworzyć choreografie dwiema metodami i prowadzić tego typu ćwiczenia. Wyróżniamy także zajęcia o charakterze wzmacniającym mięśnie i stretching. Na spotkaniu omówimy ich charakterystykę, metody prowadzenia takich zajęć, techniki wykonywania ćwiczeń i przeciwwskazania zdrowotne. Nie możemy zapomnieć o anatomii funkcjonalnej człowieka, która jest bardzo ważna i oczywiście również zostanie rozwinięta.

Po skończeniu kursu instruktora fitness będziesz mógł w końcu samodzielnie, według własnej kreatywności prowadzić zajęcia. To jak, jesteś gotowy? Zapisz się już dziś!

DLACZEGO GSA?

 1. Wysokie kompetencje w branży szkoleniowej będące wynikiem długoletniego prowadzenia kursów fitness na obszarze Polski.
 2. Wspaniali prelegenci, którzy nabyli dużą wprawę w metodyce zajęć fitness.
 3. Kursanci podzieleni na grupy według zaawansowania w programie szkoleniowym. Zawierające wysokiej klasy standardy i wymogi kształcenia w sferze kursów fitness. Dopuszczający do wykonywania zawodu w Unii Europejskiej.
 4. Sprawdzenie zajęć i praktyk w ramach ukończonej jednej trzeciej kursu instruktora fitness. Nabycie wiedzy w obszarze uczestnictwa oraz prowadzenia zajęć grupowych.

Mówią o nas

[reviews_rating]

Szkoliliśmy instruktorów takich marek

trenerzy po kursie GSA

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

TOP