Aktualne szkolenia Fitness zdrowy kręgosłup

  • Kraków, 09.02. do 10.02.2019
  • Wrocław, 02.03. do 03.03.2019

Kto w obecnych czasach nie narzeka na bóle kręgosłupa? A czy wiesz, że zdrowy kręgosłup u człowieka, to podstawa, aby móc prawidłowo funkcjonować? Stosowanie maści na bóle pleców tylko na chwile poradzi sobie z problemem. Kłopoty z kręgosłupem same nie miną. Siedząca czy stojąca praca może się przyczynić do tej udręki, a problem może po jakimś czasie znów powracać. Już nawet dzieci narzekają na bóle pleców. Czas to zmienić. Przyjdź do Global Sport Academy na szkolenie fitness zdrowy kręgosłup, a w końcu to Ty będziesz mógł pomagać innym normalnie, bez bólu funkcjonować. Dowiesz się między innymi o profilaktyce i zaleceniach zdrowotnych do pracy z kręgosłupem, o anatomii posturalnej, patogenezach kręgosłupa, zanalizujemy ćwiczenia rozluźniające i mobilizacyjne pod kątem odcinków kręgosłupa oraz poznasz metodykę zajęć prozdrowotnych. Nie czekaj, zapisz się już dziś!

Informacje o szkoleniu Fitness zdrowy kręgosłup

poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne wiadomości o szkoleniu

W szkoleniu „Zdrowy kręgosłup” możesz uczestniczyć, jeśli:

  • masz ukończone 18 lat,
  • masz ukończone 16 lat i posiadasz zgodę opiekunów prawnych na udział w szkoleniu.

SKASOWAŁEM

Szkolenie „Zdrowy kręgosłup” w Global Sport Academy to 12 godzin szkoleniowych, w formie wykładu, prowadzonego przez wykwalifikowanego wykładowcę oraz rozmowy uczestników zajęć.

Twoje uczestnictwo w szkoleniu „Zdrowy Kręgosłup” potwierdzi certyfikat w języku angielskim oraz zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

Do kogo adresowane jest szkolenie?

Szkolenie kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych profilaktyką i zdrowiem kręgosłupa. Nasze szkolenie będzie szczególnie przydatne trenerom personalnym oraz instruktorom fitness, a także innym specjalistom, którzy w codziennej pracy mają do czynienia z osobami narzekającymi na problemy z kręgosłupem.

Czy kurs może być refundowany przez Urząd Pracy?

Jesteśmy wpisani do Rejestru Instytucji Szkoleniowych, co pozwala nam na przyjmowanie chętnych z Urzędów Pracy. O szczegóły dofinansowań pytaj w swoim terenowym Urzędzie Pracy.

Kiedy otrzymam harmonogram zajęć?

Harmonogramy kursu wysyłamy najpóźniej na 3 dni przed planowanym rozpoczęciem kursu lub szkolenia na skrzynkę mailową, którą podałeś podczas dokonywania zgłoszenia.

Czy mogę otrzymać fakturę za szkolenie?

Oczywiście. W tej sprawie prosimy o kontakt bezpośrednio z nami.

Szkolenie „Zdrowy kręgosłup” w Global Sport Academy to świetny pomysł, jeśli chcesz zasięgnąć wiedzy właśnie na temat kręgosłupa. Takie szkolenie może być szczególnie przydatne dla instruktorów zajęć grupowych, takich jak na przykład fitness, dla trenerów personalnych czy fizjoterapeutów.

Kręgosłup, jak już pewnie wiesz, jest ważnym narządem ruchu, pełni on wiele funkcji. To na nim opierają się narządy wewnętrzne i mięśnie. Kręgosłup zapewnia równowagę i utrzymuje ciężar ciała. To on umożliwia nam wykonywanie codziennych czynności. Niestety coraz więcej ludzi, w tym także dzieci, narzeka na bóle pleców. Na szkoleniu „Zdrowy kręgosłup” dowiesz się między innymi o profilaktyce i zaleceniach do pracy z kręgosłupem. Główną przyczyną bólów kręgosłupa, pleców jest siedzący tryb życia, brak ruchu i aktywności fizycznej, siedzenie w nieprawidłowej pozycji na przykład w czasie pracy oraz niewłaściwy sposób odżywiania. Otyłość jest największym wrogiem kręgosłupa. Jest kilka metod na utrzymanie go w dobrej kondycji i poradzenie sobie z jego bólem. Między innymi sen ma duże znaczenie. To on pozwala nam się zregenerować i odpocząć. Należy spać na niezbyt miękkim materacu oraz nie podpierać wysoko głowy na poduszce. Świetnym sposobem na odciążenie kręgosłupa jest pływanie, które również spala tkankę tłuszczową, rozwija mięśnie i wzmacnia odporność. Najlepiej zrezygnować z chodzenia na co dzień w szpilkach. Jeśli pracujemy w pozycji siedzącej, warto co jakiś czas poświęcić chwilę, aby wykonać kilka prostych ćwiczeń, na przykład skłony w przód, poruszać stopami dla lepszego krążenia. Powinniśmy zadbać o regularny i przede wszystkim umiarkowany wysiłek fizyczny. Dzięki szkoleniu na temat zdrowego kręgosłupa, nabędziesz wiedzę o mechanizmach powstawania chorób kręgosłupa i o anatomii posturalnej. Scharakteryzujemy kręgosłup piersiowy, jego ruchomość i wpływ na postawę. Odcinek piersiowy kręgosłupa jest najmniej ruchomą częścią, dlatego ból kręgów nie występuje tu często. Forma zajęć zdrowy kręgosłup, jak sama nazwa wskazuje, dotyczy ćwiczeń na kręgosłup. Polecana jest dla osób w każdym wieku, ale przede wszystkim dla tych, którym doskwierają bóle kręgosłupa. Ćwiczenia te mają na celu zmniejszenie nacisku na kręgi, wzmocnienie mięśni posturalnych i zwiększenie sprężystości kręgosłupa. Składają się z rozgrzewki, ćwiczeń głównych i rozciągania. Jest to profilaktyka schorzeń kręgosłupa, nie należy tych zajęć mylić z rehabilitacją. Szkolenie „Zdrowy kręgosłup” przybliży Ci metodykę zajęć prozdrowotnych i zalecenia treningowe pod kątem klienta. Omówimy także rozciąganie tkanek w okolicach odcinka piersiowo-brzusznego, przeanalizujemy ćwiczenia rozluźniające i mobilizacyjne pod kątem poszczególnych odcinków kręgosłupa oraz stretching i zajęcia relaksacyjne.

Chcesz pomóc innym w zachowaniu zdrowych pleców? Zapisz się na szkolenie „Zdrowy kręgosłup” w Global Sport Academy, wyprostuj się i idź pewnie po sukces.

590 zł

Dlaczego GSA?

Akredytacja EHFA / eREPS

Dzięki akredytacji eREPS możesz po kursie w GSA podjąć pracę w dowolnym kraju Unii Europejskiej oraz wielu innych krajach zachodnich.

Nowoczesny program.

Program tworzony i realizowany przez specjalistów w danej dziedzinie. Dzięki temu masz pewność, że otrzymujesz wiedzę najwyższej jakości, opartą o najnowsze światowe trendy.

Akredytacja Polskiego Związku Trenerów Personalnych.

Kursy realizowane przez GSA spełniają wymogi PZTP i są w pełni akredytowane i akceptowane przez pracodawców w Polsce.

Praktyczne podejście

W GSA mieszamy teorię z praktyką. Wiedzę podręcznikową prezentujemy na przykładach z życia i pracy trenerskiej.

Zapisz się na szkolenie i przeciwdziałaj problemom kręgosłupa

Poza szkoleniem Fitness zdrowy kręgosłup.

Inni kursanci wybierali również

cross trening mini

Cross trening

Szkolenie wprowadzające w świat treningu cross. Sprawdź.

trójbój siłowy polecany

Trójbój siłowy

Kulturystyka to za mało? Mamy coś, dla prawdziwych wojowników! Sprawdź.

Kurs trenera personalnego

Przyjdź i zdobądź legitymację trenera personalnego. Zapisz się.

dietetyka polecane szkolenie

Dietetyka I

Szkolenie podstawowe z dietetyki i suplementacji. Sprawdź.

akredytacje Global Sport Academy