Fitness zdrowy kręgosłup

Kto w obecnych czasach nie narzeka na bóle kręgosłupa? A czy wiesz, że zdrowy kręgosłup u człowieka, to podstawa, aby móc prawidłowo funkcjonować? Stosowanie maści na bóle pleców tylko na chwile poradzi sobie z problemem. Kłopoty z kręgosłupem same nie miną. Siedząca czy stojąca praca może się przyczynić do tej udręki, a problem może po jakimś czasie znów powracać. Już nawet dzieci narzekają na bóle pleców. Czas to zmienić. Przyjdź do Global Sport Academy na szkolenie fitness zdrowy kręgosłup, a w końcu to Ty będziesz mógł pomagać innym normalnie, bez bólu funkcjonować. Dowiesz się między innymi o profilaktyce i zaleceniach zdrowotnych do pracy z kręgosłupem, o anatomii posturalnej, patogenezach kręgosłupa, zanalizujemy ćwiczenia rozluźniające i mobilizacyjne pod kątem odcinków kręgosłupa oraz poznasz metodykę zajęć prozdrowotnych. Nie czekaj, zapisz się już dziś!

Poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne wiadomości o kursie.

Szkolenie „Zdrowy kręgosłup” w Global Sport Academy to 12 godzin szkoleniowych, w formie wykładu, prowadzonego przez wykwalifikowanego wykładowcę oraz rozmowy uczestników zajęć.

Twoje uczestnictwo w szkoleniu „Zdrowy Kręgosłup” potwierdzi certyfikat w języku angielskim oraz zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

 1. Profilaktyka i zalecenia zdrowotne do pracy z kręgosłupem
 2. Anatomia posturalna.
 3. Patogenezy kręgosłupa
 4. Charakterystyka kręgosłupa piersiowego : ruchomość i wpływa na postawę.
 5. Oddech jako część integralna odcinka piersiowego
 6. Rozciąganie tkanek w okolicach odcinka piersiowo-brzusznego
 7. Analiza ćwiczeń rozluźniających i mobilizacyjnych pod kątem odcinków kręgosłupa.
 8. Ćwiczenia wzmacniające , równoważne i rozciągające. Charakterystyka
 9. Metodyka zajęć prozdrowotnych. Zalecenia treningowe pod kątem klienta.
 10. Stretching i zajęcia relaksacyjne.

W szkoleniu „Zdrowy kręgosłup” możesz uczestniczyć, jeśli:

 • masz ukończone 18 lat,
 • masz ukończone 16 lat i posiadasz zgodę opiekunów prawnych na udział w szkoleniu.

590 zł

Szkolenie „Zdrowy kręgosłup” w Global Sport Academy to świetny pomysł, jeśli chcesz zasięgnąć wiedzy właśnie na temat kręgosłupa. Takie szkolenie może być szczególnie przydatne dla instruktorów zajęć grupowych, takich jak na przykład fitness, dla trenerów personalnych czy fizjoterapeutów.

Kręgosłup, jak już pewnie wiesz, jest ważnym narządem ruchu, pełni on wiele funkcji. To na nim opierają się narządy wewnętrzne i mięśnie. Kręgosłup zapewnia równowagę i utrzymuje ciężar ciała. To on umożliwia nam wykonywanie codziennych czynności. Niestety coraz więcej ludzi, w tym także dzieci, narzeka na bóle pleców. Na szkoleniu „Zdrowy kręgosłup” dowiesz się między innymi o profilaktyce i zaleceniach do pracy z kręgosłupem. Główną przyczyną bólów kręgosłupa, pleców jest siedzący tryb życia, brak ruchu i aktywności fizycznej, siedzenie w nieprawidłowej pozycji na przykład w czasie pracy oraz niewłaściwy sposób odżywiania. Otyłość jest największym wrogiem kręgosłupa. Jest kilka metod na utrzymanie go w dobrej kondycji i poradzenie sobie z jego bólem. Między innymi sen ma duże znaczenie. To on pozwala nam się zregenerować i odpocząć. Należy spać na niezbyt miękkim materacu oraz nie podpierać wysoko głowy na poduszce. Świetnym sposobem na odciążenie kręgosłupa jest pływanie, które również spala tkankę tłuszczową, rozwija mięśnie i wzmacnia odporność. Najlepiej zrezygnować z chodzenia na co dzień w szpilkach. Jeśli pracujemy w pozycji siedzącej, warto co jakiś czas poświęcić chwilę, aby wykonać kilka prostych ćwiczeń, na przykład skłony w przód, poruszać stopami dla lepszego krążenia. Powinniśmy zadbać o regularny i przede wszystkim umiarkowany wysiłek fizyczny. Dzięki szkoleniu na temat zdrowego kręgosłupa, nabędziesz wiedzę o mechanizmach powstawania chorób kręgosłupa i o anatomii posturalnej. Scharakteryzujemy kręgosłup piersiowy, jego ruchomość i wpływ na postawę. Odcinek piersiowy kręgosłupa jest najmniej ruchomą częścią, dlatego ból kręgów nie występuje tu często. Forma zajęć zdrowy kręgosłup, jak sama nazwa wskazuje, dotyczy ćwiczeń na kręgosłup. Polecana jest dla osób w każdym wieku, ale przede wszystkim dla tych, którym doskwierają bóle kręgosłupa. Ćwiczenia te mają na celu zmniejszenie nacisku na kręgi, wzmocnienie mięśni posturalnych i zwiększenie sprężystości kręgosłupa. Składają się z rozgrzewki, ćwiczeń głównych i rozciągania. Jest to profilaktyka schorzeń kręgosłupa, nie należy tych zajęć mylić z rehabilitacją. Szkolenie „Zdrowy kręgosłup” przybliży Ci metodykę zajęć prozdrowotnych i zalecenia treningowe pod kątem klienta. Omówimy także rozciąganie tkanek w okolicach odcinka piersiowo-brzusznego, przeanalizujemy ćwiczenia rozluźniające i mobilizacyjne pod kątem poszczególnych odcinków kręgosłupa oraz stretching i zajęcia relaksacyjne.

Chcesz pomóc innym w zachowaniu zdrowych pleców? Zapisz się na szkolenie „Zdrowy kręgosłup” w Global Sport Academy, wyprostuj się i idź pewnie po sukces.

DLACZEGO GSA?

 1. Niecenione doświadczenie w branży szkoleniowej wynikające z długoletniej działalności w zakresie kursów instruktora fitness na terenie całej Polski.
 2. Wybitna kadra dydaktyczna specjalizująca się w metodyce zajęć fitness. Prelegenci konwencji fitnesowych w Polsce.
 3. Program szkolenia podzielony na moduły w zależności od zaawansowania kursantów. Spełniający najwyższe standardy i wymogi kształcenia w zakresie kursów fitness. Pozwalający na wykonywanie pracy w zawodzie na terenie całej Unii Europejskiej.
 4. Hospitacje zajęć i praktyki w ramach realizacji jednej trzeciej kursu instruktora fitness.Dzięki nim kursanci nauczą się na własnej skórze uczestnictwa jak i prowadzenia zajęć grupowych.

INNE SZKOLENIA

kurs instruktora fitness

Kurs instruktora fitness I

Najbliższy termin

Data: 21/01 do 27/01/2019
Prowadzący: Jarek Drzewiecki
Miejsce: Wrocław

kurs instruktora pływania

Kurs instruktora pływania

Najbliższy termin

Data: 04/02 do 10/02/2019
Prowadzący: Jarek Drzewiecki
Miejsce: Kraków

Dietetyka I

Najbliższy termin

Data: 02/02 do 03/02/2019
Prowadzący: Jarek Drzewiecki
Miejsce: Kraków

trójbój siłowy

Trójbój siłowy

Najbliższy termin

Data: 02/03 do 03/03/2019
Prowadzący: Jarek Drzewiecki
Miejsce: Kraków

FACEBOOK

542

INSTAGRAM

632

YOU TUBE

TOP