Kurs Dietetyka, poziom II

Zauważyłeś, że coraz bardziej rośnie zainteresowanie zdrowym żywieniem? Już ugryzłeś sporo zagadnień z dietetyki, ale chciałbyś się dowiedzieć czegoś więcej i uzupełnić swój zasób wiadomości? Apetyt na wiedzę rośnie w miarę nauki. Na szkoleniu z dietetyki II  przypomnimy i rozszerzymy jej podstawy oraz przedstawimy Ci takie kwestie, jak na przykład przyczyny i konsekwencje załamania metabolicznego, rola nawodnienia organizmu czy również to jaki wpływ na zdolności człowieka (w tym treningowe) ma kofeina. Poznasz także rodzaje diet oraz zmorę obecnych czasów, czyli choroby cywilizacyjne i metaboliczne. Jeśli jesteś głodny wiedzy, zapisz się na szkolenie z dietetyki II do Global Sport Academy, a my zaspokoimy Twój głód. Kurs dietetyki na poziomie II jest rozszerzeniem szkolenia na poziomie I.

 

Koniecznie sprawdź również kurs dietetyki na poziomie 1. Kliknij tu.

Poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne wiadomości o kursie.

Szkolenie z dietetyki  na poziomie II składa się z 12 godzin szkoleniowych, przeprowadzane jest w formie wykładu i luźnej rozmowy między uczestnikami szkolenia. Udział w szkoleniu potwierdzony jest przez certyfikat

Szkolenie z dietetyki II ukończone w Global Sport Academy jest potwierdzane specjalnym certyfikatem dietetyki na poziomie II w języku angielskim. Wydajemy także zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

1. Powtórzmy informacje – czyli mały skrót podstaw dietetyki.
2. Załamanie metaboliczne – dlaczego jem mniej, a waga idzie w górę?
– Czym jest i kogo może dotyczyć?
– Przyczyny i konsekwencje
– Jak sobie poradzić?
– Dalsze postępowanie z pacjentem.
3. Dieta a trening
– Rodzaje szlaków i zasobów energetycznych człowieka
– Dobór makroskładników u trenującego
– Modele żywieniowe do przykładowych aktywności i dyscyplin
– Rola nawodnienia w sporcie
4. Rodzaje diet i strategii dietetycznych
– Diety niskowęglowodanowe
– Diety „odchudzające” – fakty i mity, wyjaśniamy błędy i jak się ich ustrzec
– Ketoza
– Diety wysokowęglowodanowe i modele rotacji węglowodanów
5. Kawa i kofeina
– Czym jest kofeina? Dlaczego może być bardzo przydatna?
– Metabolizm kofeiny i wpływ na zdolności treningowe
– Jaką kawę wybierać i na co zwracać uwagę
– Czy kawa jest zdrowa? Ile kawy mogę wypić?
6. Choroby cywilizacyjne i metaboliczne – czy żywienie może wspomóc
proces leczenia?
– Otyłość
– Cukrzyca i zaburzenia gospodarki glukozowo-insulinowej
– Choroby tarczycy
– Choroby przewodu pokarmowego
– Anemia i jej rodzaje
– Trądzik
7. Kilka słów o suplementacji – czy istnieje magiczna pigułka dla wszystkich?
8. Kilka przypadków praktycznych i sposoby postępowania.
9. Podsumowanie szkolenia.

Na szkolenie z dietetyki II  możesz się zapisać, jeśli:

  • masz ukończone 18 lat
  • masz ukończone 16 lat i posiadasz zgodę opiekunów prawnych na udział w szkoleniu

Owe szkolenie z dietetyki kierujemy do osób, które chciałyby dowiedzieć się czegoś więcej o zdrowym żywieniu. Nie musisz być po szkoleniu z dietetyki I stopnia, aby wziąć udział w tym szkoleniu.

490 zł


Wrocław, 19/12 - 20/12/2020

Szkolenie z dietetyki II stopnia w Global Sport Academy to rozwinięcie niższego poziomu. 

Jednak, aby w nim uczestniczyć, nie musisz mieć certyfikatu z dietetyki I. Powtórzymy niezbędne informacje, skrócimy podstawy dietetyki i wprowadzimy Cię na kolejny poziom.

Obecnie można zauważyć, że szkolenia z dietetyki cieszą się popularnością, która cały czas rośnie. Coraz więcej osób zaczyna interesować się zdrowym i racjonalnym odżywianiem. To przecież, w dużej mierze dzięki przestrzeganiu zasad żywienia, zależy nasze samopoczucie i zdrowie. Jesteśmy aktualnie w czasach, w których ogromnym zainteresowaniem cieszą się profile społecznościowe, prowadzone przez dietetyków czy inne osoby związane ze zdrowym stylem życia. Pokazują oni produkty, które polecają ze względu na dobry skład lub wręcz przeciwnie, odradzają, jeśli produkt nie ma w sobie nic wartościowego, a nawet może szkodzić. Dzięki temu zachęcają do jedzenia zdrowej żywności oraz skłaniają do świadomych zakupów. Może to być pierwszy krok do tego, by pobudzić w nas chęć zmiany na lepsze.

Drugim posunięciem może być zapisanie się na szkolenie z dietetyki II stopnia. Nie można zapominać o tym, że zdrowy styl życia nie opiera się tylko i wyłącznie na zdrowym odżywianiu, ale także dobrze jest dołączyć do tego aktywność ruchową. Niby żyjemy w pośpiechu, ale wysiłku fizycznego mamy zbyt mało. Często kupujemy gotowe, przetworzone produkty, jemy nieregularnie, nie pilnujemy składu posiłków. A dieta i trening powinny i mogą przecież ze sobą fantastycznie współgrać. Choć nie każdy trenuje, aby móc wystartować w zawodach. Są przede wszystkim takie osoby, które ćwiczą dla samych siebie, aby lepiej się czuć ze swoim ciałem, być bardziej sprawnym. Ważny jest także dobór makroskładników u osób trenujących.

Na szkoleniu z dietetyki na poziomie II dowiesz się między innymi, jaki model żywieniowy dopasować do danej aktywności i dyscypliny, a jaki jeśli nie prowadzisz żadnej lub ograniczone formy aktywności ruchowej.

Inaczej wygląda zakres żywienia człowieka zdrowego, a inaczej chorego. Niestety w obecnych czasach dużo słyszy się o chorobach cywilizacyjnych i metabolicznych. Mowa tu na przykład o otyłości, która jest „cichym zabójcą”. Już nawet małe dzieci mają problem z nadwagą. Różne są tego przyczyny- błędy żywieniowe popełniane przez rodziców, czy po prostu skłonności genetyczne. Wzrost nadwagi i otyłości z kolei przekłada się na choroby układu krążenia, cukrzycę i zaburzenia gospodarki glukozowo-insulinowej, zespół metaboliczny, a nawet nowotwory.

Szkolenie z dietetyki II stopnia jest dobrym pomysłem, aby uświadomić sobie, a później innym, jak ważne jest zdrowe żywienie oraz, jak pilna jest walka z nadprogramowymi kilogramami w społeczeństwie. Istotne jest, by potrafić rozpoznać, zapobiegać, a później również współuczestniczyć w leczeniu otyłości oraz niedożywienia.

W dietetyce jest także wiele zastanawiających przypadków, na przykład jemy mniej, a waga idzie w górę. Jakie są tego przyczyny i konsekwencje? Jak sobie poradzić w takiej sytuacji? Na szkoleniu z dietetyki II stopnia w Global Sport Academy odpowiemy na te i inne pytania. Jeśli masz apetyt na wiedzę, przyjdź, a my Cię nią poczęstujemy.

DLACZEGO GSA?

Standardy eREPS

Dzięki akredytacji eREPS możesz po kursie w GSA podjąć pracę w dowolnym kraju Unii Europejskiej oraz wielu innych krajach zachodnich.

Nowoczesny program.

Program tworzony i realizowany przez specjalistów w danej dziedzinie. Dzięki temu masz pewność, że otrzymujesz wiedzę najwyższej jakości, opartą o najnowsze światowe trendy.

Akredytacja Polskiego Związku Trenerów Personalnych.

Kursy realizowane przez GSA spełniają wymogi PZTP i są w pełni akredytowane i akceptowane przez pracodawców w Polsce.

Praktyczne podejście

W GSA mieszamy teorię z praktyką. Wiedzę podręcznikową prezentujemy na przykładach z życia i pracy trenerskiej.

INNE SZKOLENIA

trójbój siłowy

Trójbój siłowy

kurs instruktora fitness

Kurs instruktora fitness I

Dietetyka I

kurs instruktora pływania

Kurs instruktora pływania

FACEBOOK

542

INSTAGRAM

632

YOU TUBE

TOP