Cena: 490 zł

Aktualne szkolenia z dietetyki

 • Kraków, 02.02. do 03.02.2019
 • Kraków, 09.03. do 10.03.2019
 • Kraków, 27.04. do 28.04.2019

Informacje o szkoleniu Dietetyka i suplementacja

poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne wiadomości o szkoleniu

Na szkolenie z dietetyki zapraszamy osoby, które:

 • Ukończyły minimum 16 rok życia,
 • Posiadają pisemną zgodę rodzica na udział w szkoleniu (dotyczy osób niepełnoletnich)
 1. Dieta jako najważniejszy czynnik warunkujący nasze życie
 2. Typy somatyczne a preferowany rodzaj diety
 3. Makroskładniki i ich rola w organizmie
 4. Diety i ich charakterystyka: carb targeting, carb cycling, carb back-loading. Dieta ketogeniczna, paleo, samuraja, atkinsa, wegańska, wegetariańska, if, iifym
 5. Pojęcie załamania metabolicznego
 6. Antyoksydanty
 7. Sól
 8. Woda
 9. Cholesterol – mity i fakty
 10. Postępowanie dietetyczne w wybranych chorobach
 11. Obliczanie zapotrzebowanie kalorycznego
 12. Interpretacja i rozpisywanie programów dietetycznych
 13. Nawodnienie organizmu
 14. Stereotypy dietetyczne – śniadania i kolacje
 15. Charakterystyka suplementów diety
 • suplementy białkowe
 • odżywki węglowodanowe
 • kreatyny
 • odbudowa stawów
 • mikroelementy
 • stymulanty i neurotransmitery
 • termogeniki
 • aminokwasy
 • probiotyki
 • boostery testosteronu
 1. Komponowanie planu dietetycznego uwględniając potrzeby klienta

Szkolenia z dietetyki obejmują 12 godzin szkoleniowych, realizowanych w formie wykładu oraz luźnej dyskusji pomiędzy uczestnikami szkolenia.

Do kogo adresowane jest szkolenie?

Szkolenie na poziomie I jest szkoleniem podstawowym, wprowadzającym w świat dietetyki. Przedstawia różnice i zależności pomiędzy makroskładnikami oraz podstawy komponowania planów dietetycznych. Jest skierowane do wszystkich osób, pragnących wkroczyć w świat szeroko pojętej dietetyki. Jest to szkolenie dla każdego.

Czy kurs może być refundowany przez Urząd Pracy?

Współpracujemy z Urzędami Pracy w całej Polsce. Przypominamy jednak, iż każdy Urząd Pracy ma swoje wytyczne oraz wymagania względem placówek szkoleniowych, dlatego najlepiej będzie, gdy w tej sprawie skontaktujesz się najpierw ze swoim Urzędem.

Kiedy otrzymam harmonogram zajęć?

Harmonogramy kursu wysyłamy najpóźniej na 3 dni przed planowanym rozpoczęciem kursu lub szkolenia na skrzynkę mailową, którą podałeś podczas dokonywania zgłoszenia.

Czy mogę otrzymać fakturę za szkolenie z dietetyki?

Tak. Global Sport Academy może Ci wystawić fakturę. W tej sprawie kontaktuj się bezpośrednio z obsługą kursanta.

Dietetyka to bardzo szeroka dziedzina nauki opierająca się na nauce żywienia. W dobie XXI wieku i dużej ilości chorób cywilizacyjnych coraz więcej ludzi sięga po alternatywne metody leczenia związane z szeroką gamą diet i produktów żywnościowych. Naukowcy z zakresu dietetyki udowadniają zagrożenia wynikające z niewłaściwego odżywiania. Weryfikacja poglądów określa działania profilaktyczne w stanach chorobowych. Na dzień dzisiejszy określa się ponad 80 jednostek chorobowych wynikających z nieracjonalnego odżywiania. Są nimi : nowotwory , choroby układu krążenia , cukrzyca , choroby układu pokarmowego i inne. Dochodzi do tego oczywiście powszechna moda na bycie fit co determinuje osoby ćwiczące do poszerzania wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania. Dietetyka to nieodłączny element życia każdego sportowca i osób chcących poprawić swój wygląd i estetykę. Odpowiednio zbilansowana dieta może pełnić wiele funkcji. W tym leczniczą , zapobiegawczą i prozdrowotną. Może mieć również charakter typowo sylwetkowy.
Wiele osób rekreacyjnie uprawiających sport nie ma pojęcia jak w prawidłowy sposób skomponować swój plan dietetyczny i wybrać odpowiednie makroskładniki odżywcze. Skłania nas to do przemyśleń czy nie powinniśmy udać się do certyfikowanego dietetyka , który pomoże nam w osiągnięciu celu. I tutaj możemy zadać sobie pytanie kim jest dietetyk i jakie powinien mieć kompetencje. Czy przy wyborze dietetyka powinniśmy kierować się tytułem przed nazwiskiem i ukończonymi studiami czy ilością przebytych szkoleń i doświadczeniem zawodowym? Tutaj nigdy nie znajdziemy satysfakcjonującej odpowiedzi. To jak z zawodem lekarza czy Trenerem Personalnym. Są lepsi i gorsi fachowcy. Ludzie z powołania którzy poświęcają się w całości wykonywanej profesji i przeciętniacy , którzy nabijają nas w butelkę aby tylko zarobić parę groszy.
Szkolenia z zakresu dietetyki i suplementacji pozwolą Ci samemu zgłębić tajniki wiedzy żywieniowej w takim stopniu , aby zwrócić uwagę na kwestie dla nas ważne. Kiepskie samopoczucie , brak rezultatów treningowych , monotonia w diecie … to tylko kilka podstawowych elementów które powinny dać Ci świadomość wybrania lepszej drogi.
Na szkoleniu z dietetyki i suplementacji dowiesz się o podstawowych mikro i makro składnikach odżywczych które w odpowiednim zbilansowania dadzą Ci efekt wymarzonej sylwetki i lepszego samopoczucia. Opowiemy Ci o podstawach fizjologicznych regulujących Twoje życie codzienne dzięki czemu poznasz preferowane diety pod dany typ budowy. Nauczymy jak konstruować diety w zależności od preferowanego rodzaju treningu. Poznasz charakterystykę diet jak i postępowanie w wybranych chorobach. Pozwoli CI to ukierunkować codzienny jadłospis pod swoich podopiecznych lub siebie samego. Obalimy mity i stereotypy dietetyczne.
Poświęcimy uwagę efektywnym działaniom suplementów diety. Wyodrębnimy najbardziej popularne mikroelementy omawiając ich charakterystykę i zastosowanie. Przekażemy informację jak ważnym prekursorem w życiu codziennym jest woda i jakie korzyści niesie za sobą jej spożywanie.
Pamiętaj , że nawet najbardziej skuteczny trening bez odpowiedniej diety nie da Ci wymarzonego efektu. Wielu twierdzi , że dieta to połowa sukcesu. Jest w tym jakaś prawda , ale nie można dać się też zwariować. Jeśli nie jesteś zawodowym kulturystą ani wyczynowym sportowcem najważniejszy jest racjonalizm i zdrowe podejście do życia.
Nasze szkolenia to kompendium wiedzy , które da Ci niezbędne umiejętności w dziedzinie dietetyki i suplementacji.

Dlaczego GSA?

Akredytacja EHFA / eREPS

Dzięki akredytacji eREPS możesz po kursie w GSA podjąć pracę w dowolnym kraju Unii Europejskiej oraz wielu innych krajach zachodnich.

 

Nowoczesny program.

Program tworzony i realizowany przez specjalistów w danej dziedzinie. Dzięki temu masz pewność, że otrzymujesz wiedzę najwyższej jakości, opartą o najnowsze światowe trendy.

Akredytacja Polskiego Związku Trenerów Personalnych.

Kursy realizowane przez GSA spełniają wymogi PZTP i są w pełni akredytowane i akceptowane przez pracodawców w Polsce.

Praktyczne podejście

W GSA kompilujemy teorię z praktyką.

Zapisz się na szkolenie i samodzielnie komponuj diety

dietetyka szkolenie

Taping

Drobna kontuzja nie musi oznaczać przerw w treningu. Przekonaj się sam.

trójbój siłowy polecany

Trójbój siłowy

Kulturystyka to za mało? Mamy coś, dla prawdziwych wojowników! Sprawdź.

Kurs trenera personalnego

Przyjdź i zdobądź legitymację trenera personalnego. Zapisz się.

cross trening mini

Cross trening

Szkolenie wprowadzające w świat cross treningu. Sprawdź.